دیدار نماینده ایران در وین با رئیس هیئت بین المللی کنترل مواد مخدر

سفیر و نماینده دائم کشورمان در وین بر ارتقای همکاری‌های مشترک با هیأت بین المللی کنترل مواد مخدر تاکید کرد. به گزارش ایسنا، کاظم غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد دفتر سازمان ملل و سایر سازمان‌های بین المللی مستقر در وین، با آقای ویروج سومای (Viroj Sumyai) رئیس هیئت بین المللی […]

سفیر و نماینده دائم کشورمان در وین بر ارتقای همکاری‌های مشترک با هیأت بین المللی کنترل مواد مخدر تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، کاظم غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد دفتر سازمان ملل و سایر سازمان‌های بین المللی مستقر در وین، با آقای ویروج سومای (Viroj Sumyai) رئیس هیئت بین المللی کنترل مواد مخدر دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار که به منظور رایزنی درخصوص ارتقا همکاری‌های مشترک از جمله بررسی زمینه‌های حمایت هیئت بین المللی کنترل مواد مخدر از برنامه‌های مقابله با مواد مخدر کشورمان صورت گرفت، بر لزوم گسترش تبادل تجربیات و همکاری بویژه در خصوص شناسایی و کشف مواد پیش ساز و مواد مخدر صنعتی تاکید گردید.
غریب آبادی همچنین ضمن حمایت کشورمان از نقش نظارتی هیئت بین المللی کنترل مواد مخدر که بر اساس کنوانسیون‌های سه گانه مواد مخدر به آن اعطا شده است، از اقدامات خلاف مقررات برخی کشورها در قانونی سازی موادی که تحت نظارت بین المللی قرار دارند، ابراز نگرانی کرد.

وی همچنین بر لزوم تداوم ایفای نقش حرفه‌ای هیئت بین المللی کنترل مواد مخدر در چارچوب مقررات بین المللی تاکید کرد.

انتهای پیام

انتهای پیام/