ذوالقدر: نظر اتحادیه اروپا پیوند بین اینستکس و FATF نیست

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: نظر اتحادیه اروپا با نظرافرادی که سعی می‌کنند نظرات شخصی خود را برای مرتبط دانستن بین اینستکس و FATF تحمیل کنند، متفاوت است. سیده فاطمه ذوالقدر در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: ساز و کار مالی اروپا (اینستکس)برای همکاری با ایران برای این ایجاد شد تا مشکلات تبادلات مالی و […]

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: نظر اتحادیه اروپا با نظرافرادی که سعی می‌کنند نظرات شخصی خود را برای مرتبط دانستن بین اینستکس و FATF تحمیل کنند، متفاوت است.

سیده فاطمه ذوالقدر در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: ساز و کار مالی اروپا (اینستکس)برای همکاری با ایران برای این ایجاد شد تا مشکلات تبادلات مالی و کالایی بازرگانان ایرانی و اروپایی رفع شود.

وی افزود: ساز و کار مالی اروپا برای همکاری با ایران ایده خوبی برای رفع موانع تبادلات اقتصادی بین ایران و اروپاست هر چند که انتظار این بود کانال فوق زودتر از اینها توسط اروپایی‌ها به وجود بیاید. تا قبل از ایجاد اینستکس بسیاری از شرکتها و تولیدکنندگان ایرانی و اروپایی با مشکل نقل و انتقال ارز و مانع برای خرید و فروش کالا و خدمات روبرو بودند اما با راه‌اندازی اینستکس و عملیاتی شدن آن خرید و فروش دارو و مواد اولیه صنعتی راحت‌تر انجام می‌شود و نگرانی شرکتها و بازرگانان ایرانی برای تبادلات مالی و اقتصادی کاسته می‌شود.

نماینده مردم تهران در مجلس با غیرقابل قبول دانستن مرتبط کردن اینستکس با FATF، گفت: پیوند زدن ساز و کار مالی اروپا برای همکاری با ایران به FATF به هیچ وجه درست و قابل قبول نیست و افرادی که این چنین سخن می‌گویند نظرات شخصی خود را بیان می‌کنند گذشته از این هر چند که ساز و کار مالی اروپا برای همکاری با ایران با کندی زیاد راه‌اندازی شد اما به هر ترتیب راه‌اندازی شد و اکنون در ابتدای کار است پس مشخص است که نظر اتحادیه اروپا با نظر افرادی که سعی می‌کنند نظرات شخصی خود را برای ایجاد ارتباط بین اینستکس و FATF تحمیل کنند، متفاوت است.

انتهای پیام

انتهای پیام/

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله