رحیمی جهان آبادی: باید نیازهای نسل جدیدی را در حوزه آزادی های فردی شناسایی و بازخوانی کنیم

نماینده مردم تربت جام در مجلس شورای اسلامی گفت: باید نیازهای نسل جدید را در حوزه آزادی‌های فردی، فعالیت‌های سیاسی، فرهنگی و روابط اجتماعی شناسایی و بر پایه نیازهای نسل امروز تعریف خود را بازخوانی کنیم. جلیل رحیمی جهان‌آبادی در گفت‌وگو با ایسنا-‌منطقه خراسان، اظهار کرد: انقلاب اسلامی ما یک تجربه تقریباً استثنایی در خاورمیانه […]

نماینده مردم تربت جام در مجلس شورای اسلامی گفت: باید نیازهای نسل جدید را در حوزه آزادی‌های فردی، فعالیت‌های سیاسی، فرهنگی و روابط اجتماعی شناسایی و بر پایه نیازهای نسل امروز تعریف خود را بازخوانی کنیم.

جلیل رحیمی جهان‌آبادی در گفت‌وگو با ایسنا-‌منطقه خراسان، اظهار کرد: انقلاب اسلامی ما یک تجربه تقریباً استثنایی در خاورمیانه بود که حکومتی بر پایه رأی مردم شکل بگیرد و بدون اتکای به قدرت‌های بزرگ بخواهد امور خود را اداره کند.

[p]نماینده مردم تربت جام در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: آنچه را که شاه فراموش کرد، این بود که هیچ حکومتی با سلطه و حمایت خارجی پایدار نمی‌ماند، انقلاب اسلامی نیز تا زمانی که این باور را فراموش نکند، بیمه است. انقلاب باید متکی به توده‌ها و مردم خود باشد. اگر مردم ما بیان می‌کنند که یاران‌ها بد است باید کارشناسی کرده و حذف کنند.

[p]وی ادامه داد: حکومت‌های مردمی، حکومت‌های سختی بوده که سخت، بد و با چالش اداره می‌شوند اما اگر مردم احساس کنند آنچه را که می‌گویند تصمیم خود آن‌ها بوده، هزینه‌اش را پرداخت می‌کنند. بزرگ‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی در این ۴۰ سال استقلال سیاسی بوده و ضعفی که ما مدیران داشتیم و نتوانستیم خوب اداره کنیم، حل مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم است.

[p]رحیمی جهان‌آبادی با اشاره به اینکه در هر کشوری با هر ویژگی اعتراضات وجود دارد، مگر کشورهای دیکتاتوری که کسی جرأت صحبت کردن ندارد، تصریح کرد: هر کشوری که آزادی‌های سیاسی در آن وجود دارد، مردم اعتراض می‌کنند. اعتراضاتی که ما در کشور داریم، خطری برای نظام ایجاد نمی‌کند اما ما باید حرف مردم را بشنویم و بدانیم که حرف و خواسته مردم چیست زیرا مردم تا زمانی که احساس مشکل نکنند، به خیابان نمی‌آیند و زمانی که به خیابان آمدند، حاکمیت باید بداند که قبل از آن حتماً کم کاری کرده و حرف مردم را گوش نکرده است.

[p]این نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: عمده مشکلات معیشتی است که می‌توانیم بر این مشکلات فایق آییم اما فشارها نیز بسیار زیاد است. مردم باید صادقانه بشنوند که اداره کردن کشور یک بحث ماجرا بوده و اینکه مجموعه‌ای از کشورهای قدرتمند علیه ما دست به دست هم دهند و بخواهند ما را به عنوان یک کشور مستقل سیاسی زمین‌گیر کنند، بحث دیگری است.

[p]وی بیان کرد: بخش عمده مشکلی که با ما دارند این بوده زیرا تصور می‌کنند اگر ایران به عنوان یک حاکمیت مستقل سیاسی امور خود را خوب اداره کند، بسیاری از کشورها از خود سوال می‌کنند که دلیل حضور آمریکایی‌ها در بحرین، افغانستان، آذربایجان و عراق چیست که این چرا می‌تواند برای آمریکایی‌ها میلیاردها میلیارد دلار خسارت به بار آورد. یک چرایی که ایرانی‌ها مطرح کردند این بود که چرا شاه باید از آمریکا دستور بگیرد و ۴۰ سال است که میلیاردها دلار به اقتصاد آمریکا ضربه وارد کرده است.

[p]رحیمی جهان‌آبادی اضافه کرد: آن‌ها از این الگو می‌ترسند که عراقی‌ها، افغانستانی‌ها، بحرینی‌ها و کویتی‌ها این چرا را یاد بگیرند که چرا آمریکا باید امور ما را اداره کند، آن‌ها بیان می‌کنند که این الگوی ایرانی نباید سر بلند کند، موفق باشد، موشک و تانک بسازد و اداره خود را به دست بگیرد، باید به دست و پای آمریکا بیفتد و ضعیف شود تا دیگران بدانند که بدون آمریکا اداره کردن امور امکان‌پذیر نیست. می‌توان در این چالش‌ها و تنش‌های اجتماعی با صداقت با مردم صحبت و برنامه‌ریزی کرد و بر آن‌ها فایق آمد.

انتهای پیام

انتهای پیام/