امروز: شنبه، 2 مهر 1401 23:01

شهادت می دهم تک خوانی اتفاق نیفتاد

صافی – مرتضی رزاق کریمی در پی حواشی مطرح شده درباره‌ی افتتاحیه‌ی فیلم فجر گفت: تخریب و تفرقه در این مقطع و در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی به جزء شادی بدخواهان، نتیجه‌ای نخواهد داشت.

این تهیه‌کننده که در مراسم افتتاحیه‌ی فیلم فجر حاضر بود در پی حواشی مطرح شده به ایسنا گفت: دیشب یکی از آیین‌های گشایشی بود که با اینکه روند طولانی داشت اما جذابیت‌هایی در آن بود که در مراسم‌های افتتاحیه کمتر شاهد آن بودیم، حداقل برای نسل من یکی از متفاوت ترین افتتاحیه‌ها بود؛ اولاً فضای معنوی در آن وجود داشت که از ابتدای برنامه با گرامیداشت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س) آغاز شد و جهتی به کل مراسم داد که در جای، جای مراسم این توجه دیده می شد.

او در عین حال گفت: البته این فضای معنوی ملال‌آور نبود چون برای نسل من خاطرات چهل سال گذشته را مرور کرد و یادآور ریشه‌های فرهنگی انقلاب بود. به هرحال انقلاب با وفاق و همدلی شکل گرفت و حضرت امام خمینی (ره) می‌گفتند که این “انقلاب متعلق به همه مردم است” و موارد اجرا شده فقط هم به انقلاب ختم نشد و به شهدا و جانبازان هم در قطعه نمایشی که استادانه طراحی شده بود، اشاره داشت که هم در محتوا و هم شیوه اجرا به قدری حساب شده بود که نمره بسیار بالایی می‌گیرد و تاریخ چهل ساله‌ی انقلاب را از زبان یک جانباز قطع نخاعی روایت کردند که در نهایت منجر به سرود و هم‌خوانی شد که “سلام بر چهل سالگی” نام داشت.

رزاق کریمی ادامه داد: من نمی‌دانم این هم‌خوانی را چرا به تک خوانی تعبیر کرده‌اند؟! ولی من به عنوان فردی که در سالن حاضر بودم، می‌توانم شهادت بدهم و همچنین ۷۰۰، ۸۰۰ نفری که آن سالن ظرفیت داشت می‌توانند شهادت بدهند که تک خوانی اتفاق نیفتاد، به هرحال در یک مراسم جمعی، عُرفیات جامعه رعایت می‌شود.

او در پایان گفت: حالا با این حاشیه‌ها حیف است که بخواهیم بهانه دست دشمنان‌مان بدهیم، آنها به دنبال روزنه‌ای برای تفرقه هستند ولی تخریب و تفرقه در این مقطع و در آستانه چهل سالگی انقلاب به جزء شادی بدخواهان نتیجه‌ای نخواهد داشت.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سردبیران در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پس از این بخوانید...