امروز: چهارشنبه، ۶ مهر ۱۴۰۱ ۰۱:۲۶

زمان تسویه حساب های سیاسی و جناحی نیست/ بهانه ای برای بی تجربگی در مدیریت کشور وجود ندارد

صافی – یک نمایده اصلاح‌ طلب مجلس گفت: روز پنجشنبه با شورای دانش‌آموزی شهرستان قدس که بیش از شانزده هزار دانش آموز دارد، جلسه داشتم، هر کدام که صحبت می‌کردند از شکاف بین معلمان، والدین و دانش‌آموزان می‌گفتند، امروز دانش‌آموزان و معلمان هر دو گرفتار ناکارآمدی تصمیمات و قوانین مربوط به تعلیم و تربیت شده‌اند.

محمد محمودی شاه‌نشین­ در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، ضمن تبریک به مناسبت دهه مبارکه فجر و چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: چهل سال دشمنی استکبار جهانی، توطئه‌های پی در پی آنها از ترور کور منافقین و فرقان تا کودتای نافرجام نوژه، حمله مستقیم آمریکا در طبس، هشت سال جنگ تحمیلی، تحریم‌های ناجوانمردانه، تفرقه و نفاق‌افکنی‌ها، خروج از برجام و تهاجم همه جانبه و سنگین اقتصادی، همه و همه نتوانست در اراده استقلال‌طلبی این کشور خللی ایجاد کند.

نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: لوح پُر افتخار دستاوردهای انقلاب اسلامی در بخش‌های مختلف از جمله مراکز علمی، تحقیقی، پژوهشی و دانش‌بنیان و تربیت متخصصان در همه علوم و فنون مورد نیاز کشور و پرداختن به زیرساخت‌ها، امروز اکثر قریب به اتفاق شهرها، روستاها و مراکز جمعیتی ما صاحب راه مناسب، آب، برق، تلفن و گاز و امکانات بهداشتی و تغذیه سالم هستند. امروزی که چهارمین دهه سالگرد انقلاب اسلامی است، توقع است با ارائه برنامه‌ای مناسب برای برون‌رفت از این همه مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و اشتغال جوانان تلاشمان را بکار گیریم.

وی بیان کرد: امروز روز تسویه‌حساب‌های سیاسی و جناحی نیست، روز طفره و خودخواهی نیست و باید به منافع ملی این کشور فکر کنیم نه به منافع، سلایق و رویکردهای جناحی و گروهی، امروز باید باور کنیم که دشمن با تمام قوا به جبهه اقتصادی و معیشتی مردم هجوم آورده است و عده‌ای فرصت‌طلب و سودجو به دنبال منافع شخصی خود هستند و با تخریب چهره‌های ملی، خادمان مردم، اقشار خدمت‌گذار در دستورکار دشمن است، یک روز نمایندگان مجلس، یک روز دولت، یک روز شورای نگهبان، یک روز پزشکان، یک روز وکلا و یک روز دیگر همه مردم را در فضای مه‌آلود مجازی این کشور به تمسخر می‌گیرند و با شعارهای زیبا و عوام فریبانه اتحاد و همدلی مردم را نشانه گرفته‌اند.

محمودی شاه نشین اظهار کرد: روند افزایش قیمت‌ها و کاهش ارزش پول ملی کشور، تعطیلی بخش‌هایی از صنایع و مراکز ما به واسطه مشکلات داخلی و خارجی به نفع این کشور نیست، چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ما یک پیام روشن دارد، یعنی دیگر بهانه‌ای برای بی‌تجربگی در مدیریت کشور نباید باشد، یعنی باید بنشینیم و نقاط قوت را تقویت و نقاط ضعف و کاستی‌ها را رفع کنیم. امروز باید ساختار قانونگذاری این کشور و تشکیل مجلس تغییر کند، الگوی مناسب تناسبی می‌تواند مجلس را کارآمد کند و متمرکز بر منافع ملی بجای بخشی‌نگری نماید، مجلس قوه عاقله کشور است و باید از بخشی‌نگری بپرهیزد و راهی جز تغییر ساختار انتخابات کشور نیست.

محمودی شاه نشین عنوان کرد: از هر چه که بگذریم از فرهنگیان نمی‌توانیم عبور کنیم و مباحث خاص این قشر باید در اولویت خاص حل و فصل شود، مباحثی همچون خرید خدمت، طبقه‌بندی فرهنگیان، حفظ جایگاه و شان معلمان.

این نماینده مردم در مجلس دهم، خطاب به رئیس مجلس، تاکید کرد: خواهش می‌کنم کمیسیون مربوطه را ملزم نمایید یکبار فارغ از همه امور بنشیند و این بحث معلمان را حل و فصل کند، جالب است که بدانیم که حتی دانش‌آموزان و محصلان باید بجای اینکه دغدغه درس، مشق و زندگی خود را داشته باشند، الان دغدغه عصیان‌ها، وضعیت اقتصادی و شان و جایگاه معلمشان را داشته باشند. من روز پنجشنبه با شورای دانش‌آموزی شهرستان قدس که بیش از شانزده هزار دانش آموز دارد، جلسه داشتم، هر کدام که صحبت می‌کردند از شکاف بین معلمان، والدین و دانش‌آموزان می‌گفتند، امروز دانش‌آموزان و معلمان هر دو گرفتار ناکارآمدی تصمیمات و قوانین مربوط به تعلیم و تربیت شده‌اند و متاسفانه موضوع تربیت که می‌تواند به عنوان ضلع اصلی توسعه در کنار امنیت و سلامت اولویت سیاست‌گذاری نظام و نجات‌بخش کشتی آموزش و پرورش باشد را فراموش کرده‌ایم.

اخبار مرتبط
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سردبیران در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پس از این بخوانید...