زمزمه‌های استیضاح ظریف در مجلس

صافی نیوز / نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان در اولین جلسه صحن به خطای شخص وزیر امور خارجه واکنش نشان داده و حتی بحث استیضاح را به صورت جدی در دستور کار قرار خواهند داد.

به گزارش صافی، علیرضا نظری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خمین اظهار کرد: با توجه به شرایط کرونایی و تعطیلی صحن مجلس پیش‌بینی می‌شود بعد از تعطیلی مجلس نمایندگان در اولین جلسه به خطای شخص وزیر امور خارجه واکنش نشان داده و حتی بحث استیضاح را به صورت جدی در دستور کار قرار خواهند داد.

وی تصریح کرد: به نظر می‌رسد جریان اصلاح‌طلب که در انتخابات پیشرو حرفی برای گفتن نداشته و کارنامه و دستاورد قابل قبول و دفاعی از خود بر جای نگذاشته است، از این طریق به دنبال ایجاد یک دو قطبی در کشور بود تا به مردم القا کنند که ریاست جمهوری و وزیرامور خارجه تعیین کننده سیاست خارجی نیستند و ناکارآمدی در برجام بر عهده آنها نبوده و خسارت آن نیز بر گردن دولت نیست.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی مقصرتراشی برای ناکارآمدی در عرصه دیپلماسی کشور را از دیگر اهداف این توطئه دانست و بیان داشت: وزیر امور خارجه به دنبال این بود که به مردم بگوید اگر ما در عرصه دیپلماسی موفق نبودیم به ما بر نمی‌گردد، بلکه هر فردی دیگر هم که بیاید؛ تصمیمات را دیگران برای او می‌گیرند و اینکه شما به چه کسی رای بدهید یا ندهید مهم نیست که این کمال بی‌انصافی و بی مروتی است.

نظری ادامه داد: اگر امروز ظریف وزیر امور خارجه است و در نشست‌های بین المللی شرکت می‌کند به دلیل فداکاری نیروهای جهادی و شهدای مدافع حرم است، این شهدای مقاومت بودند که باعث شدن ظریف نان دیپلماسی بخورد، جان دادن و ایثارگری در میدان‌های مقاومت برای شهدا بود و زیر کولر گازی و در بهترین هتل‌ها نشستن و لبخند زدن برای قاتلان شهید سلیمانی.

وی گفت: ظریف نباید نمک می‌خورد و نمکدان می‌شکست، طراحان این توطئه به دنبال این بودند که دوگانه دولت با تفنگ و دولت بی‌تفنگ را رقم بزنند، اما مردم هوشیارتر از این هستند که بخواهند فریب چنین توطئه‌ای را بخورند.

نماینده مردم خمین اظهار کرد: ظریف بر خلاف اینکه ادعا می‌کند بسیار کاردان، باهوش و سیاست مدار است، ‌بی‌نهایت بی‌سیاست و نادان است و در اوج بی‌سیاسی اعتماد می‌کند و حرف‌های محرمانه کشور را در اختیار کسانی قرار می‌دهد که آنها محرم نظام و کشور نیستند.

انتهای پیام/