ساخت ۵۰۰ ساختمان خارج از روستای بدون مجوز در حریم منطقه ۲۲

صافی - شهردار منطقه ۲۲ گفت: روستاهای واقع در حریم منطقه ۲۲ ظرفیت ایجاد مسیر گردشگری برای شهروندان را دارد و ما در برنامه‌ریزی نگهداشت فضای سبز منطقه به گونه‌ای عمل کرده‌ایم که بتوانیم نیاز شهر تهران را درخصوص فضای سبز مورد نیاز پاسخگو باشیم.

علی نوذرپور، شهردار منطقه ۲۲، در جلسه بررسی مطالعات طرح ساختاری حریم پایتخت که با حضور محمد محمددوست مدیر کل حریم شهرداری تهران برگزار شد، با بیان اینکه کارکرد اصلی منطقه ۲۲ کارکرد فراغتی و تفرجگاهی برای شهر تهران است، گفت: در برنامه‌ریزی نگهداشت فضای سبز منطقه به گونه‌ای عمل کرده‌ایم که بتوانیم نیاز شهر تهران را درخصوص فضای سبز مورد نیاز پاسخگو باشیم.

شهردار منطقه ۲۲، تثبیت طرح تفصیلی منطقه را از اقدامات شاخص و اثر گذار حوزه شهرسازی در این منطقه دانست، افزود: با توجه به اینکه درصد بالایی از درآمدهای منطقه از شهرسازی است، هیچ گونه اقلام خلاف قانون انجام داده نشده است.

نوذرپور به حریم منطقه اشاره کرد و افزود: حریم مناطق شهر تهران با توجه به اهمیت آنان نباید زیر مجموعه معاونت شهر سازی مناطق فقط باشد، بلکه باید از لحاظ خدمات شهری و اجتماعی برای آنان برنامه ریزی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه روستاهای واقع در حریم منطقه ظرفیت ایجاد مسیر گردشگری برای شهروندان را دارد، گفت: در برنامه‌ریزی نگهداشت فضای سبز منطقه به گونه‌ای عمل کرده‌ایم که بتوانیم نیاز شهر تهران را درخصوص فضای سبز مورد نیاز پاسخگو باشیم.

شهردار منطقه ۲۲ با بیان اینکه شهرداری به دنبال توسعه و پیشرفت عمرانی در روستاها است، تصریح کرد: شهرداری طبق قانون موظف به نظارت بر ساخت و سازهاست و در برابر بی قانونی در ساخت و سازها طبق قانون عمل می‌کند.

وی با بیان اینکه قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی به تصویب شورای نگهبان می‌رسد خاطرنشان کرد: رعایت قوانین هم تکلیف قانون و هم تکلیف دین است و قانون رفتار ما را تعیین می‌کند. اینکه انتظار داشته باشیم مسئولین به قانون توجه نکنند و از آن عدول کنند، انتظاری منطقی نیست.

نوذرپور با بیان اینکه عدم توجه به قوانین، روند پیشرفت و توسعه را با مخاطراتی روبه رو می‌کند، گفت: در حال حاضر با تمام کنترل‌های انجام شده در محدوه حریم منطقه ۲۲، تعداد ۵۰۰ ساختمان خارج از روستاها بدون مجوز ساخته شده است و این بسیار خطرساز است.

وی بر ایجاد بازارباغ‌ها، بازارچه‌های محلی و مسیرهای گردشگری در روستاها تاکید کرد و افزود: شهرداری منطقه ۲۲ این ظرفیت را دارد تا سرمایه گذاران بخش خصوصی در حوزه‌های فرهنگی، تفریحی و ورزشی را برای سرمایه گذاری به روستاها معرفی کند تا در اشتغال‌زایی جوانان روستا، گردشگری و ترویج فرهنگ‌های بومی روستاها کمک شایانی شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۲، شهردار منطقه ۲۲ با اشاره به اینکه هدف شهرداری منطقه، مشارکت بین شهرداری، شوراهای روستا و مردم است گفت: روستاییان می‌توانند با توجه به زیرساخت‌های روستاهای خود، برنامه‌ها و طرح‌های گردشگری و جذب توریست را تهیه و ارائه نمایند و ما آنها را برای اجرا در اختیار سرمایه گذاران قرار می‌دهیم و یا از خود روستاییان در اجرای طرح‌ها با نظارت شوراها و دهیاری‌ها استفاده می‌کنیم.وی در پایان با بیان اینکه، منطقه ۲۲ از لحاظ زیست محیطی و شهرسازی بسیار حساس و آینده ساز برای شهر تهران است، افزود: آینده زیست محیطی کسانی که در شهر تهران می‌خواهند زندگی کنند در دست تصمیمات مدیریت شهری امروز است و باید به این موضوع توجه داشته باشیم.

انتهای پیام/

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله