سردار آزمون: فدراسیون فوتبال هرچه می گوید دروغ است

مهاجم تیم ملی فوتبال ایران با بیان اینکه بهتر است یک مربی خوب ایرانی سرمربی تیم ملی شود، با انتقاد از فدراسیون فوتبال گفت: هرچه که مسئولان فدراسیون می‌گویند دروغ است. به گزارش خبرنگار مهر، سردار آزمون امروز از شهر گنبد راهی تهران می شود تا سپس به روسیه برود. این بازیکن به تازگی از […]

مهاجم تیم ملی فوتبال ایران با بیان اینکه بهتر است یک مربی خوب ایرانی سرمربی تیم ملی شود، با انتقاد از فدراسیون فوتبال گفت: هرچه که مسئولان فدراسیون می‌گویند دروغ است.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار آزمون امروز از شهر گنبد راهی تهران می شود تا سپس به روسیه برود. این بازیکن به تازگی از تیم روبین کازان به تیم زنیت سنت پترزبورگ رفته است.

آزمون پیش از ترک شهر گنبد در خصوص باخت تیم ملی فوتبال ایران در نیمه نهایی جام ملت‌های ۲۰۱۹ آسیا مقابل ژاپن به رادیو تهران، گفت: ژاپنی‌ها در تمامی رقابت‌هایی که حاضر می‌شوند، مدعی قهرمانی هستند. دیدید که این تیم در جام‌جهانی چقدر خوب کار کرد. بازی فوتبال است و یک اشتباه به ضرر فوتبال ایران رخ داد تا ما گل اول را بخوریم. فکر می‌کنم بعد از گل اول، اگر منطقی بازی می‌کردیم، می‌توانستیم کاری کنیم.

طارمی بود به ما کمک می کرد
آزمون درباره محرومیت مهدی طارمی در دیدار با ژاپن و تاثیر غیبت او در این مسابقه، تصریح کرد: در طول این بازی، دو نفر از مدافعان ژاپن، یارگیری نفر به نفر با من داشتند. طبیعتا اگر مهدی بود، شرایط فرق می‌کرد. طارمی بازیکن خیلی خوب و باهوشی است و بودنش صد درصد در آن بازی به ما کمک می‌کرد. او خودش را در موقعیت قرار می‌دهد. البته وحید امیری هم که بازیکن بسیار خوبی است را داشتیم اما به هر حال در آن بازی باختیم و خیلی حیف شد.

رفتار بدی با کی روش داشتیم
آزمون درباره رفتن کارلوس کی‌روش از ایران اظهار داشت: نحوه بدرقه کی روش بسیار بد بود. هیچ‌کدام از مسئولان، به وی احترام نگذاشتند. کی‌روش کارهای خیلی بزرگی برای فوتبال ایران انجام داد. چندین بازیکن از طریق تیم ملی لژیونر شدند. به طور مثال علیرضا جهانبخش اگر در تیم ملی بازی نمی‌کرد، نمی‌توانست به لیگ برتر انگلیس برود. درآمدزایی کی‌روش برای فدراسیون فوتبال با نتایجی که تیم ملی گرفت، خیلی زیاد بوده است. متأسفانه رفتار خیلی بدی با او داشتیم و برای او احترام قائل نشدیم.

تیم را چگونه به جام ملتها فرستادند
وی در ادامه به حمایت از صحبت‌های کارلوس کی‌روش در خصوص مشکلات تیم ملی پرداخت و افزود: مسئولان فقط وعده می‌دادند. شما دیدید که چگونه ما را به جام ملت‌ها فرستادند و چه احترامی گذاشتند. هیچ‌کس نبود تا به کمک تیم ملی بیاید اما همه انتظار داشتند تیم قهرمان شود. فقط تعدادی از پیشکسوتان از ما حمایت کردند اما تمام مسئولان در این باره اظهارنظر کردند و آنها فقط می‌گفتند تیم ملی باید در جام ملت‌ها قهرمان شود.

با هر برد می گفتند قهرمان می شویم
آزمون ادامه داد: آنها بی‌احترامی کردند. مگر این تیم برای ایران نیست؟ چرا چنین برخوردی با بازیکنان داشتند؟ تیم خیلی خوبی داشتیم ولی به حاشیه رفت. استحقاق قهرمانی داشتیم اما همین اتفاقات باعث شد که از مسیر دور شویم. هر بُردی کسب می‌کنیم، مدام حرف از قهرمانی می‌زدند. با این صحبت‌ها تیم تحت فشار قرار گرفت.

به خدا قسم زیدان را نیاوریم بهتر است
وی درباره صحبت‌های مطرح شده در خصوص حضور احتمالی مربیانی نظیر زین‌الدین زیدان و خوزه مورینیو در رأس کادر فنی تیم ملی افزود: به خدا قسم اگر این مربیان را نیاورند، بهتر است. با کدام امکانات و با چه رویی آنها را دعوت می‌کنند؟ ایران کشور بزرگی است اما امکاناتش در حد نام ایران نیست. ما یک زمین چمن نداشتیم که تمرین کنیم و مجبور بودیم در زمین پر از چاله پژوهشگاه نفت کار کنیم. چطور می‌توانستیم کارهای تاکتیکی کادر فنی را انجام دهیم؟

برای تیم ملی مربی خوب داخلی بیاورند نه مربی خارجی
آزمون تصریح کرد: اگر زیدان بیاید و بپرسد چه امکاناتی دارید، فدراسیونی‌ها چه جوابی دارند بدهند؟ به نظرم یک مربی خوب ایرانی بیاورند، بهتر است چون اگر مربی خارجی بیاورند، قرار است باز هم او را بزنند.

فدراسیون هرچه بگوید دروغ است
مهاجم تیم ملی فوتبال ایران درباره صحبت‌های مسئولان فدراسیون در خصوص در اختیار دادن حداکثر امکانات برای موفقیت تیم ملی در جام‌ ملت‌های آسیا تصریح کرد: فدراسیون هر چه می‌گوید، دروغ است. چه هزینه‌ای کردند؟ تمام هزینه‌هایمان را قبل از جام ملت‌ها، فدراسیون قطر داد. من الان اینجا هستم تا بگویم وقتی برای تیم ملی دعوت می‌شدیم، برایمان پرواز اکونومی می‌گرفتند. موضوع این نیست که چرا پرواز اکونومی می‌گرفتید، بلکه مسئله اینجاست که احترام قائل نمی‌شدید و بازیکنانی که ۹۰ دقیقه در تیم باشگاهی خود بازی می‌کردند را با پرواز اکونومی به تهران می‌آوردند درحالی‌که ما هم بازیکن هستیم و عدم رعایت این مسائل باعث مصدومیت می‌شود.

یک مرد پیدا نمی شود راستش را بگوید؟
وی درباره عدم دریافت پاداش بردهای تیم ملی مقابل عمان و چین افزود: گفتند پاداش این دو بازی را داده‌ایم، اما دروغ گفتند. ما پاداش هم نمی‌خواهیم فقط چرا دروغ می‌گویید؟ یک مرد پیدا نمی شود راستش را بگوید؟

بهداد جان! بهتر بود کمی تحقیق می کردی
آزمون با اشاره به صحبت‌های بهداد سلیمی در خصوص پاداش‌های میلیاردی بازیکنان تیم ملی گفت: من خودم به شخصه وقتی بهداد وزنه‌اش را بالای سر می‌برد، خوشحال می‌شدم و باید بگویم با اشک‌هایش، اشک ریختم. بهداد جان! بهتر بود کمی تحقیق می‌کردی و چنین صحبت‌هایی نمی‌کردی و اگر میلیاردی پول می‌گرفتی، قهرمان جام ملت‌ها که سهل است، به مرحله بعدی جام‌جهانی هم می‌رسیدیم.

کاش نمی گفتی بی غیرت
مهاجم تیم ملی فوتبال ایران در ادامه خطاب به بهداد سلیمی گفت: به هر حال او معذرت‌خواهی کرد ولی ای‌کاش از کلمه بی‌غیرت استفاده نمی‌کرد، چرا که این کلمه خیلی زشتی است.

پنالتی ژاپن را هم درست حدس زدم
وی در واکنش به صحبت‌های بیرانوند که گفته بود «آزمون بابت پیش‌بینی جهت ضربه پنالتی در بازی با چین بیچاره‌ام کرد»، افزود: علیرضا در بازی‌ با ژاپن، اگر به اشاره‌ام توجه می‌کرد، پنالتی آنها را هم می‌گرفت. خودش هم دید که جهت پنالتی را درست حدس زدم. در رختکن هم گفت که دیدم، ای کاش آن طرف می‌رفتم. راستش را بخواهید، ترسیدم که اشاره‌ام را واضح بیان کنم.

دوست دارم در بوندس لیگا بازی کنم
آزمون درباره آرزوی فوتبالی خود در باشگاه معتبر جهانی اظهار داشت: خیلی دوست دارم در بوندسلیگا آلمان بازی کنم.

امیدوارم همه بخواهند تیم ملی قهرمان شود
آزمون در پایان گفت: امیدوارم همه دوست داشته باشند تیم ملی قهرمان شود چه رئیس فدراسیون و چه تک تک اعضا و کارکنان فدراسیون.

انتهای پیام/

00رای ها
امتیازدهی به مقاله