سفیر روسیه در لبنان با تاکید بر همکاری سازنده ایران، حزب‌الله لبنان و روسیه در مبارزه با تروریسم در منطقه اظهار کرد که رویکرد جنگ‌طلبانه آمریکا علیه ایران و حزب‌الله رویکردی بدن فکر است که به بی‌ثباتی دامن می‌زند. به گزارش ایسنا، به نقل از آی ۲۴، الکساندر زاسپکین، سفیر روسیه در لبنان اظهار کرد: […]

سفیر روسیه در لبنان با تاکید بر همکاری سازنده ایران، حزب‌الله لبنان و روسیه در مبارزه با تروریسم در منطقه اظهار کرد که رویکرد جنگ‌طلبانه آمریکا علیه ایران و حزب‌الله رویکردی بدن فکر است که به بی‌ثباتی دامن می‌زند.

به گزارش ایسنا، به نقل از آی ۲۴، الکساندر زاسپکین، سفیر روسیه در لبنان اظهار کرد: سیاست آمریکا در رابطه با ایران و آن‌چه "نماینده ایران" یعنی حزب‌الله لبنان می‌خواند، می‌تواند موجب ایجاد تنش‌های جدیدی میان اسرائیل و لبنان شود.

زاسپکین در مصاحبه با اسپوتنیک اظهار کرد که آمریکا برای همکاری با روسیه و دیگر کشورها برای حل بحران خاورمیانه بی‌میل بوده است؛ در عوض دولت ترامپ جنگی یک‌جانبه در عمل و کلام علیه ایران و حزب‌الله به‌راه انداخته است که روشی «بی‌فکر» برای دست و پنجه نرم کردن با شرایطی بی‌ثبات است.

وی در ادامه گفت: وقتی وقایع در سوریه آشکار شد، حزب‌الله طرف قدرت‌های قانونی را گرفته و مبارزه با تروریست‌ها را وظیفه خود تلقی کرد. حزب‌الله به درخواست سوریه و در کنار روسیه و ایران، «به طور مستقیم» در عملیات‌های نظامی سوریه مشارکت کرد.

زاسپکین همچنین افزود: این گروه به صورت یکپارچه رویکردی مسئولانه در قبال آن‌چه در سوریه در حال رخ دادن بود در پیش گرفت و به طور قابل توجهی در شکست تروریست‌ها مؤثر بوده است.

[p]انتهای پیام

انتهای پیام/