امروز: سه شنبه، ۵ مهر ۱۴۰۱ ۲۳:۳۷

سقوط آزاد دروازه بان تیم ملی ایران؛ تبعید به لیگ دسته چهار!

دنیل داوری در عرض ۴ سال، نه تنها پیشرفت نکرده بلکه به طرز عجیبی پسرفت هم کرده. سقوط از بوندس‌لیگا به دسته چهارم نمونه‌ واضحی است از افت دروازه‌بانی که قرار بود جانشین مهدی رحمتی شود و دروازه تیم ملی ایران را تا سال‌ها بیمه کند.

به گزارش ایلنا، دنیل داوری بعد از سه فصل و نیم حضور در بوندس‌لیگای ۲ و پوشیدن پیراهن تیم‌هایی چون آرمینیابیلفلد و دویسبورگ، به عضویت روت‌وایس در لیگ دسته چهارم آلمان درآمد.

داوری در تیم جوانان ماینتس پرورش یافت و سپس پیراهن اینتراخت‌برانشوایگ را پوشید. او با برانشوایگ روزهای موفقی را در بوندس‌لیگای ۲ گذراند و همراه این تیم به سطح نخست فوتبال باشگاهی در آلمان رسید.

حضور دنیل در بوندی‌لیگای یک اما فقط یک فصل طول کشید چون برانشوایگ تیم ضعیفی بود که به یک دسته پایین‌تر سقوط کرد. داوری هم بعد از حضور در بوندس‌لیگا، به لیگ سوییس رفت تا برای گراس‌هاپرز بازی کند. حضور نصف و نیمه در بازی‌های گراس‌هاپرز باعث شد تا داوری تصمیم جدیدی بگیرد، به آلمان برگردد و در دسته ۲ با بیلفلد قرارداد امضا کند.

دنیل در طول ۲ فصل، تنها ۹ بار در ترکیب بیلفلد قرار گرفت و همین باعث شد تا ابتدای فصل ۲۰۱۸-۲۰۱۷ پیراهن دویسبورگ را بپوشد. تنها با این امید که بتواند بازی‌های بیشتری انجام بدهد. دویسبورگ بعد از قهرمانی در بوندس‌لیگای ۳، حضور در سطح دوم فوتبال آلمان را تجربه می‌کرد و به همین دلیل نیاز به دروازه‌بان باتجربه‌ای نظیر داوری داشت.

این پیش‌بینی که داوری در دویسبورگ به ترکیب ثابت برسد و در تمام بازی‌ها برای این تیم به میدان برود، درست از آب در نیامد. از وقتی دنیل داوری به عضویت دویسبورگ در آمد، تا همین یکی دو روز قبل که او با روت‌وایس قرارداد بست، تنها ۷ بازی در بوندس‌لیگای ۲ انجام داد و همین یکی از دلایل اصلی جدایی او محسوب می‌شود. دنیل داوری که قبل از جام جهانی ۲۰۱۴ و با نظر کارلوس کی‌روش به تیم ملی ایران دعوت شد و ۴ بازی رسمی نیز انجام داد، حالا باید در دسته‌ چهارم فوتبال آلمان حاضر شود و برای روت‌وایس بازی کند.

روت‌وایس در منطقه غرب دسته چهارم، رده سوم را در اختیار دارد. این تیم ۲۱ بازی انجام داده، ۳۶ امتیاز کسب کرده و بعد از ویکتوریا کلن و رودینگ‌هازن که به ترتیب ۴۵ و ۳۹ امتیاز به‌دست آورده‌اند در جایگاه سوم قرار گرفته.

در پایان هر فصل، یک تیم از منطقه غرب دسته چهارم به دسته ۳ صعود می‌کند. ۱۳ بازی تا انتهای فصل باقی مانده و فاصله روت‌وایس با صدر جدول، ۹ امتیاز است.

این باشگاه با خرید داوری امیدوار است این فاصله را جبران کند و مسیر صعود برایش هموارتر شود.

سرمربیگری روت‌وایس بر عهده میک ترانووا است. یک مربی ۴۲ ساله و اهل ایتالیا که داوری را خریده تا هم بازی کند و هم پاتریک باده و هکرن- دروازه‌بان‌های روت‌وایس- از تجربه‌اش استفاده کنند. دروازه‌بانی ۱۹۲ سانتیمتری که در ۳۱ سالگی روزهای سختی را در فوتبال آلمان سپری می‌کند.

دنیل داوری در عرض ۴ سال، نه تنها پیشرفت نکرده بلکه به طرز عجیبی پسرفت هم کرده. سقوط از بوندس‌لیگا به دسته چهارم نمونه‌ واضحی است از افت دروازه‌بانی که قرار بود جانشین مهدی رحمتی شود و دروازه تیم ملی ایران را تا سال‌ها بیمه کند.

اخبار مرتبط
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سردبیران در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پس از این بخوانید...