فرمانده انتظامی خراسان جنوبی:

سه قاچاقچی مسلح شب گذشته در مرز نهبندان دستگیر شدند

صافی - فرمانده انتظامی خراسان جنوبی گفت: شب گذشته سه قاچاقچی مسلح که از طریق مرز نهبندان قصد ورود به این استان را داشتند توسط مرزبانی استان دستگیر شدند.

سردار مجید شجاع ظهر امروز در سخنان پیش از خطبه های نمازجمعه شهرستان بیرجند اظهار داشت: نیروهای مسلح از جمله نیروی انتظامی نقش موثری در ایجاد امنیت دارد.

وی گفت: نظم و امنیت مثال زدنی در کشور حاکم شده که با وجود شرارت های دشمن، فتنه گری ها، امروز آرامش کشورمان زبانزد است.

وی افزود: در گرامیداشت هفته نیروی انتظامی افتخار داریم کارنامه دستاورد ارزشمند و تحسین برانگیزی که با زحمات زیادی فداکاری در نیروی انتظامی حاصل شده است را گزارش دهیم.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی به اجرای طرح های متنوع امنیت مرزبانی، ارائه خدمات امدادی و عملیاتی، تنوع ماموریت ها، اشاره کرد و گفت: خراسان جنوبی سومین استان کشور که ۳۶۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور افغانستان دارد.

شجاع با بیان اینکه در شش ماه امسال بیش از ۹۰ هزار تماس با ۱۴ درصد افزایش به فوریت های پلیسی ۱۱۰ استان برقرار شده است افزود: بیش از ۵۷ هزار عملیات پلیسی در راستای تامین نظم وامنیت استان انجام شده که ۱۶ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل دارد.

وی بیان داشت: از ابتدای سال تاکنون ۱۹ تن انواع مواد مخدر توسط نیروی انتظامی کشف که این کشفیات بیش از ۹۵ درصد کل کشفیات استان را شامل می شود.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی گفت:در مدت ۶ ماه امسال سرقت خودرو ۴۷ درصد و سرقت مغازه ۵۴ درصدکاهش داشته، و سرقت داخل خودرو ۱۵ درصدو منزل ۱۷ درصد افزایش داشته است.

شجاع با بیان اینکه بیش از هزار و ۸۰۰ فقره انواع سرقت کشف شده که ۳۰ درصد افزایش دارد،افزود: در این مدت ۵۵ درصد خودروی سرقتی، ۱۴۹ دستگاه موتورسیکلت کشف و بالغ بر ۱۴ هزار انواع گواهینامه صادر و ۱۶ هزار موتورسیکلت شماره گذاری شد.

وی از افزایش ۱۰۰ درصدی جرائم فضای مجازی خبرداد و اظهار داشت: این افزایش جرائم فضای مجازی بدیل نا آگاهی شهروندان در فضای مجازی صورت گرفته است.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی با اشاره به تلاشهای شبانه روزی مرزبانان در مرزهای استان اظهار کرد: شب گذشته در مرز نهبندان، سه نفر قاچاقچی مسلح که قصد ورود به استان را داشتند از سوی هنگ مرزی نهبندان دستگیر شدند.

وی از اشرافیت کامل مرزبانی خراسان جنوبی بر مرزهای استان خبر داد و اظهار داشت: اولویت قرار دادن استخدام از بین جوانان بومی استان مد نظر بوده که در این راستا ۱۰۰ نفر از جوانان بومی در مرزبانی استخدام شده اند.

شجاع مبارزه قاطعانه با قاچاقچیان مواد مخدر و کالا، کاهش تلفات جاده ای، را از دیگر اهداف نیروی انتظامی در استان دانست.

انتهای پیام/ن