امام جمعه مراغه در پیام جمعه این هفته:

سپاه پاسداران آبروی کشور را حفظ کرده است

صافی نیوز / عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه با یادآوری اینکه ۲ اردیبهشت سالروز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است، گفتند: این شجره طیبه که با دستور امام شکل گرفت، برکات و خدمات گسترده‌ای به ویژه در دوران دفاع مقدس داشته و همواره آبروی کشور را حفظ کرده است

به گزارش صافی، آیت‌الله پورمحمدی در پیام روز جمعه افزودند: امنیت کشور نیز به برکت نیروهای مسلح کشورمان به دست آمده و یکی از این نیروهای جان‌برکف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

:ایشان اضافه کردند: تاکنون نیروها و سرداران بسیاری از سپاه پاسداران به درجه رفیع شهادت نائل شده‌اند و اخیرا نیز سردار «سیدمحمد حجازی» را از این نهاد مقدس از دست دادیم.

ایشان ادامه دادند: سردار حجازی که از اول تشکیل سپاه در این نهاد حضور داشت، در سنگرهای مختلف از لبنان تا ایران خدمت‌رسانی کرد و در نهایت نیز این جانباز دوران دفاع مقدس به دلیل آثار شیمیایی به شهادت رسید.

ایشان همچنین از چندین سردار شهید سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز یاد کرد و افزودند: به روان پاک شهیدانی چون سردار سلیمانی، باکری، یاغچیان، تجلایی و تمام شهدای سپاه درود و صلوات میفرستیم و توفیق روزافزون این نهاد مقدس را از خداوند متعال خواستاریم.

آیت‌الله پورمحمدی همچنین سوم اردیبهشت ماه، سالروز شهادت سپهبد «سیدمحمدولی قرنی» را یادآوری کردند و اظهار داشتند: وی در سال ۱۳۵۸ رییس ستاد مشترک ارتش جمهوری اسلامی بود و توسط گروهک فرقان به شهادت نائل شد.

ایشان ادامه دادند: سپهبد قرنی اولین شخصیتی بود که توسط گروهک فرقان ترور شد و عوامل منحرف این گروهک پس از آن اطلاعیه‌ای مبنی بر ترور کردن شخصیت‌های علمی و فرهنگی کشورمان صادر کردند.

ایشان اضافه کردند: پس از صدور این اطلاعیه، شهید مطهری ترور خودش را پیش‌بینی کرده بود و همینطور هم شد و ایشان به عنوان دومین ترور این گروهک بی‌اصالت به شهادت رسید.

ایشان روز پنجم اردیبهشت ماه، سالروز شکست نظامی آمریکا در طبس را با عظمت عنوان کردند و اظهار داشتند: در آن روز آمریکایی‌ها می‌خواستند جاسوسان خودشان را آزاد کنند و برنامه داشتند تا جماران و برخی مراکز نظامی ما را بمباران کنند اما در صحرای طبس گرفتار شن و ماسه شدند.

آیت‌الله پورمحمدی ضمن قرائت آیه شریفه «أَلَمْ تَرَ کَیْفَ فَعَلَ رَبُّکَ بِأَصْحَابِ الْفِیلِ» تصریح کردند: در آن روز همان بلایی که بر سر اصحاب فیل آمده بود، بر سر آمریکایی‌ها آمد و نه تنها نتوانستند جایی را بمباران کنند بلکه توسط خداوند معدوم شدند.

انتهای گیام/