امروز: شنبه، 2 مهر 1401 22:35

سیاست‌های دولت در خصوص فضای مجازی مبهم است

صافی – معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان شمالی گفت: سیاست مبهم دولت در فضای مجازی، فعالان فضای مجازی را در دوگانگی قرار داده است.

سید ابراهیم محجوب امروز در جلسه هم اندیشی با اصحاب رسانه به مباحث جنگ فرهنگی در قالب فضای مجازی پرداخت و اظهار داشت: منشأ مشکلاتی نظیر بالا و پایین رفتن قیمت دلار اقتصادی نبوده بلکه جنگ روانی و فرهنگی بود که دشمن از طریق فضای مجازی بر مردم القا کرد تا تمام دارایی خود را بفروشند و با سرمایه‌گذاری در بازار سکه و ارز، اقتصاد کشور را دچار مشکل کنند.

وی در ادامه افزود: دشمن از طریق شبکه‌های اجتماعی، اطلاعات کافی از مردم ایران بدست آورد و از آن در جنگ اقتصادی با ما نهایت استفاده را کرد.

محجوب ابزار مقابله با این جنگ را برشمرد و تصریح کرد: رسانه‌های استان باید آتش به اختیار در خصوص مقابله با آسیب‌های فضای مجازی و شبهه پراکنی‌های آن عمل کرده و بار منفی این عمل در استان را کمرنگ کنند.

معاون اجتماعی دادگستری استان گفت: متاسفانه سیاست‌های مبهم دولت در خصوص فیلترشدن یا نشدن تلگرام، رسانه‌ها و فعالان فضای مجازی را با ابهام همراه کرده است.

وی به‌عنوان نمونه از پایین آمدن آمار آسیب‌های اجتماعی در شهرستان شیروان خبرداد و خاطرنشان کرد: خوشبختانه تاثیر رسانه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی مناسب باعث پائین آمدن 30درصدی آمار طلاق، نزاع و درگیری در شش ماهه نخست سال در شهرستان شیروان شد.

اخبار مرتبط
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سردبیران در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پس از این بخوانید...