صافی نیوز

صافی نیوز / نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز پارلمان صلاحیت وزیر کار پیشنهادی را احراز کردند و بر همین اساس صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی شد.
صولت مرتضوی

به گزار صافی به نقل از فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز چهارشنبه 27 مهر پارلمان در جریان بررسی صلاحیت و برنامه‌های سیدصولت مرتضوی وزیر کار پیشنهادی صلاحیت وی را احراز کردند.

بنا به اعلام رئیس مجلس، صولت مرتضوی 176 موافق، 64 رای مخالف، 5 رای باطله و 13 رای ممتنع کسب کرد. بر همین اساس سیدصولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی شد.

سیدصولت مرتضوی باباحیدری دارای مدرک دکتری حقوق عمومی در سال 88 با انتخاب مصطفی محمد نجار به سمت معاون سیاسی وزیر کشور و رییس ستاد انتخابات کشور انتخاب شد. او در این سمت تا پایان دوره ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد فعالیت داشت و سپس شورای اسلامی شهر مشهد در مهر ۱۳۹۲، او را به عنوان شهردار مشهد انتخاب کرد. وی در انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۶ نیز به عنوان رییس ستادهای استانی سید ابراهیم رییسی فعالیت می‌کرد.

مرتضوی همچنین به عنوان مدیرعامل سازمان موقوفات آستان قدس رضوی تا آبان ماه سال ۱۳۹۸ فعالیت داشت.

سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور سید صولت مرتضوی را با صدور حکمی به سمت سرپرست نهاد ریاست جمهوری و معاون اجرایی رییس جمهور انتخاب کرد.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی پس از رأی اعتماد مجلس به وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ان‌شاء الله آقای مرتضوی به اعتماد مجلس با تلاش و کار خود پاسخ دهد. این وزارتخانه خود ظرفیت یک دولت متمرکز و کوچکی را دارد.

وی افزود: ان‌شاء‌الله ایشان در بخش‌های مختلف از جمله بخش اقتصاد، تعاون، رفاه، محرومیت زدایی، آسیب‌های اجتماعی، رسیدگی به طبقه آسیب‌پذیر و در امورات اجتماعی بتوانند موفق باشند. توقع مجلس از ایشان این است که با سابقه اجرایی که دارند و آشنایی که با همه این حوزه‌ها دارند، ان شالله کارنامه خوبی مخصوصاً برای قشر محروم و مناطق محروم داشته باشند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
دیدگاه شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سردبیران در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

2 پاسخ

  1. افزایش امنیت شغلی مهمترین خدمتی است که این وزارتخانه و البته دولت میتواند به آن توجه جدی نماید .
    افزایش امنیت شغلی و جلوگیری از انواع بی عدالتی از سوی کارفرمایان خصوصی ، نقش مهمی در افزایش سرمایه اجتماعی دارد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *