سیمرغ و پروانه ها | نمایش پنج فیلم کودک و نوجوان همزمان با جشنواره فجر

صافی -  قائم‌مقام بنیاد سینمایی فارابی از برگزاری طرح «سیمرغ و پروانه‌ها» همزمان با سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر و نمایش پنج فیلم کودک و نوجوان در تهران و سراسر ایران خبر داد.

حبیب ایل‌ بیگی با اشاره به برگزاری بخش سیمرغ و پروانه‌ها همزمان با جشنواره فیلم فجر گفت: این برنامه در راستای برنامه‌های حمایتی سازمان سینمایی از سینمای کودک و نوجوان است که برای دومین سال برگزار می‌شود و ۱۳ تا ۱۷ بهمن فیلم‌های کودک و نوجوان در سینماهای تهران و سراسر ایران در نوبت صبح به نمایش درمی‌آید.

در این برنامه در مراکز استان همزمان با جشنواره فیلم فجر یک سالن از سینماهای میزبان جشنواره به نمایش فیلم‌های کودک و نوجوان اختصاص می‌یابد. در شهر تهران همزمان در ۹ سالن سینماهای فرهنگ، آزادی، تماشا، باغ کتاب، مگامال، کورش، شکوفه، ماندانا و راگا هر روز صبح فیلم‌های کودک و نوجوان به نمایش درمی‌آید. نمایش این فیلم‌ها رایگان است و مدارس در تهران از طریق سامانه اردویی مدارس باید برای تماشای آثار اقدام کنند.

«لکنت» برگزیده کارگردانی جشنواره اصفهان شنبه ۱۳ بهمن، «پاستاریونی» بهترین فیلم کودک جشنواره اصفهان یکشنبه ۱۴ بهمن، انیمیشن «بنیامین» پذیرفته‌شده در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر دوشنبه ۱۵ بهمن، «ضربه فنی» بهترین فیلم نوجوان جشنواره اصفهان سه‌شنبه ۱۶ بهمن و انیمیشن «آخرین داستان» پذیرفته‌شده در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر و برگزیده جشنواره اصفهان چهارشنبه ۱۷ بهمن نمایش داده می‌شوند.

قرار است در همه شهرها قبل از نمایش فیلم به بهانه جشن ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی، برنامه ویژه جشن انقلاب برگزار شود. در تهران این برنامه هر روز در یکی از مناطق برگزار می‌شود و بر این اساس پردیس تماشا، سینما فرهنگ، سینما ماندانا، باغ کتاب و پردیس مگامال از شنبه تا سه‌شنبه میزبان این جشن‌ها خواهند بود.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله