شایسته سالاری در انتخاب مدیران موجب پیشرفت می شود

کرمان – ایرنا – نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به اینکه انتخاب مدیران شایسته زمینه ساز توسعه و پیشرفت است گفت: متاسفانه در جامعه امروزی ما مدیران بر اساس شایسته‌ سالاری انتخاب نمی‌ شوند. به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سیدعلی قاضی‌عسکر روز شنبه در آیین عزاداری روز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) […]

کرمان – ایرنا – نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به اینکه انتخاب مدیران شایسته زمینه ساز توسعه و پیشرفت است گفت: متاسفانه در جامعه امروزی ما مدیران بر اساس شایسته‌ سالاری انتخاب نمی‌ شوند.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سیدعلی قاضی‌عسکر روز شنبه در آیین عزاداری روز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) در محل دفتر امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه باید بدانیم که مدیریت امانت الهی است افزود: کسانی که مدیریت را می‌ پذیرند فقط باید برای ادای تکلیف الهی مسئولیت را قبول کنند.
وی ادامه داد: اسلام برای مدیریت جامعه ارزش والایی برخوردار است و به همین علت خداوند پیامبران الهی را ایمن از خطا و اشتباه فرستاده است.
نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت با بیان اینکه بعد از غیبت معصوم خداوند ما را به اطاعت از فقیه عادل امر کرده است بیان کرد: اگر جامعه دچار سوء مدیریت شود نباید منتظر پیشرفت باشیم.
حجت الاسلام قاضی عسکر تاکید کرد: ما نمی‌توانیم افراد ضعیف را مدیر جامعه قرار دهیم و انتظار پیشرفت هم داشته باشیم زیرا اسلام می‌گوید برای مدیریت جامعه سراغ افراد شایسته بروید و مسایل گروهی و جناحی را کنار بگذارید.
نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به اینکه امام علی (ع) بهترین شیوه حکومت را در نهج‌ البلاغه مطرح کردند تصریح کرد: اختلاف ریشه جامعه را می‌ کند و از بین می‌ برد.
وی یادآور شد: امیرالمومنین(ع) چیزی از مدیریت جامعه اسلامی کم نداشت اما امام علی(ع) را تنها گذاشتند.
حجت الاسلام قاضی عسکر بیان داشت: امروز نیز تمام ویژگی‌ های مدیریتی در وجود مقام معظم رهبری وجود دارد و اگر حواسمان را جمع نکرده و توجه نکنیم سرنوشت ما نیز بهتر از مردم دوران امام علی(ع) نمی‌ شود.
نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت افزود: مردم باید بدانند اگر در مسیر درست حرکت کنند موفقیت آنها استمرار خواهد داشت.
مراسم عزاداری روز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) در دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان امروز (شنبه) با حضور سردار حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار شد.
۹۸۹۵/ ۵۰۵۴
انتهای پیام/