معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان:

شبکه های تخصصی جوانان دهه فجر رونمایی می شود

صافی - معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: شبکه کارآفرینی جوانان در گیلان تشکیل شد، شبکه های دیگری نیز در حوزه های اجتماعی و فرهنگی مانند گردشگری جوانان راه اندازی شده است و در دهه فجر از این شبکه ها که در حوزه جوانان تحولی خاص ایجاد می کنند، رونمایی می شوند.

معاون وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه شبکه کارآفرینی در استان گیلان تشکیل و دبیرخانه ای برای این منظور در نظر گرفته شده است، افزود: شبکه های دیگری در حوزه های اجتماعی و فرهنگی راه اندازی شده است و در دهه فجر از این شبکه ها که در حوزه جوانان تحولی خاص ایجاد خواهد کرد، رونمایی می شود.

 محمدمهدی تندگویان روز یکشنبه در نشست بررسی دستاوردها، چالش ها و چشم انداز آینده جوانان که در ساختمان این وزارتخانه با حضور خبرنگاران برگزار شد، افزود: هشت سال جنگ تحمیلی با حضور، مشارکت و دلیر مردی و شجاعت جوانان این مرز و بوم به سرانجام رسید. بعد از جنگ دوره ای به وجود آمد که از جوانان غفلت شد، جوانانی که آماده بازار کار بودند ولی به هر دلیلی دولت ها، در تحولات بعد از جنگ قرار گرفتند و به این قشر بی توجهی شد.

وی با بیان اینکه این فراموشی و بی توجهی به جوانان سال هاست که ادامه دارد، افزود: در این میان متاسفانه یک نسل تقریبا از بین رفت و تغییر نگرش به جوانان طی سال های اخیر دوباره جان گرفته است.

معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: حوزه جوانان یک حوزه بلاتکلیف طی سال های گذشته بود، سازمان جوانان وجود داشت ولی متاسفانه با تغییر دولت ها، نتوانست آنچنان اقتدار خود را حفظ کند و به انحلال آن سازمان منتج شد و با سازمان تربیت بدنی ادغام شد.

تندگویان اظهار داشت: ساختار امروز وزارت ورزش و جوانان در مرحله حرفه ای، قهرمانی، ساختار ورزش بانوان و ورزش همگانی برای این امور جوانان، تعریف خاصی شده است ولی برای حوزه جوانان متاسفانه اتفاق خاصی صورت نپذیرفته است.

وی گفت: حدود پنج شش سال گذشته تغییر نگرش در حوزه جوانان مشهود شده است و بازگشت توجه به امور جوانان در این وزارتخانه شکل گرفته است. جوانان امروز به عرصه مدیریتی راه پیدا کرده اند و معاونان و مدیران کل جوان در عرصه مدیریتی به خصوص در بحث تجارت الکترونیک، اپلیکیشن ها، خدمات مهارتی، فضاهای مجازی و ارتباطات با مردم حضور دارند و مدیریت جوانان در اداره کشور بیشتر استفاده می شود.

وی گفت: در عرصه اجرایی و با حضور گروههای مشاوره تاکنون از حضور جوانان بهره های مفیدی در تمام عرصه ها و در سطوح عالی کشور گرفته شده است. باید در توسعه و پیشرفت آینده کشور با یک سرعت مطمئنه از وجود قشر جوان در تحولات آینده کشور بهره وافی و کافی ببریم.

تندگویان تصریح کرد: در بخش های اقتصادی، کشاورزی، محیط زیست و در عرصه اشتغالزایی تاکنون جوانان موفقیت های مهمی داشته اند و در حوزه های گردشگری و جهادی به خصوص با حضور سازمان های مردم نهاد، توانسته ایم، دستاوردهای مهمی داشته باشیم. در بخش های فرهنگی، ورزشی و همچنین عرصه های صنعتی نیز موفقیت های بی شماری دست پیدا کرده ایم.

وی اضافه کرد: در عرصه کار جوانان از سال ۹۶ در حوزه های مختلف با حضور شبکه های تخصصی موضوع اشتغال را دنبال می کنیم. برای این منظور دبیرخانه گردشگری جوانان ایران در شهر تبریز برای متحد شدن سازمان های مردم نهاد تشکیل شده است.

تندگویان ادامه داد: در حال حاضر ۲۵ دستگاه در ساختار سازمان ملی جوانان وجود دارند و این یک سازمان مستقل و با ابزارهای مستقل در کشور در عرصه های مختلف برای جوانان مشغول به کار و فعالیت است.

انتهای پیام/

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله