شروع احداث نخستین نیروگاه ایرانی در سوریه

همزمان با سفر هیئت بلند پایه اقتصادی ایران به سوریه مراسم آغاز ساخت نیروگاه لاذقیه با حضور وزرای نیرو و برق دو کشور برگزار شد که این نیروگاه قرار است توسط گروه مپنا در سوریه ساخته شود. به گزارش ایلنا از توانیر ، همزمان با سفر معاون اول رئیس جمهور و هیئت بلند پایه اقتصادی […]

همزمان با سفر هیئت بلند پایه اقتصادی ایران به سوریه مراسم آغاز ساخت نیروگاه لاذقیه با حضور وزرای نیرو و برق دو کشور برگزار شد که این نیروگاه قرار است توسط گروه مپنا در سوریه ساخته شود.

به گزارش ایلنا از توانیر ، همزمان با سفر معاون اول رئیس جمهور و هیئت بلند پایه اقتصادی کشورمان به سوریه مراسم آغاز ساخت نیروگاه لاذقیه با حضور رضا اردکانیان، وزیر نیروی جمهوری اسلامی و زهیر خربوطلی، وزیر برق سوریه برگزار شد.

نیروگاه سیکل ترکیبی لاذقیه به ظرفیت ۵۴۰ مگاوات و ظرف مدت ۳۴ ماه همراه با خط انتقال لوله گاز به طول ۷۵ کیلومتر از بانیاس به لاذقیه توسط گروه مپنا ساخته خواهد شد که تامین مالی این پروژه به صورت مشترک فی مابین وزارت برق سوریه و طرف ایرانی خواهد بود.

قرارداد اجرای این طرح پیش از این برای نیروگاه سویدیه سوریه به امضا رسیده بود که به دلیل وقوع جنگ در این کشور اجرای این پروژه متوقف شده بود.

بر اساس مذاکرات صورت گرفته موافقت شده بود محل این نیروگاه در شرایط صلح تعویض و به منطقه لاذقیه منتقل شود که در جریان مذاکرات چندی پیش وزاری نیروی ایران و برق سوریه در تهران، قرارداد راه اندازی این نیروگاه میان گروه مپنا و وزارت برق سوریه به امضا رسید.

این قرارداد شامل ساخت یک نیروگاه سیکل ترکیبی ۵۴۰ مگاواتی در لاذقیه به همراه یک خط لوله انتقال گاز خواهد بود.

00رای ها
امتیازدهی به مقاله