محبوب علیلو:

شوراهای حل اختلاف مظهر مشارکت مردم در حوزه قضایی است

صافی - سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل آذربایجان شرقی گفت: نهاد شوراهای حل اختلاف مظهر مشارکت مردم در پیشبرد امور قضایی است.

تبریز- سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل آذربایجان شرقی گفت: نهاد شوراهای حل اختلاف مظهر مشارکت مردم در پیشبرد امور قضایی است.

به گزارش خبرگزاری مهر، بابک محبوب علیلو روز یکشنبه در کارگاه آموزشی ناامن سازی محیط های تولید و توزیع مواد مخدر صنعتی، اظهار داشت: نقش مردم در پیشبرد امور در حوزه های مختلف نظام اسلامی پس از پیروزی انقلاب اسلامی برجسته تر شده است و مردم به تعبیر امام راحل و مقام معظم رهبری، ولی نعمتان انقلاب هستند.

وی، نهاد شوراهای حل اختلاف را از مصادیق مشارکت هموم در حوزه قضایی و نشانگر اعتماد حاکمیت به مردم دانست.

محبوب علیلو اضافه کرد: سامانه جامع اطلاعات مردمی 'سجام' نیز امکانی فراهم کرده است تا علاقمندان با کمک به قوه قضاییه در پیشگیری از آسیب های اجتماعی و جرایم و انتقال اطلاعات و ارایه گزارش ها و پیشنهادها، این قوه را یاری نمایند.

وی با اشاره به افزایش آسیب های اجتماعی در جامعه، کاهش سطح اخلاق اجتماعی و کاهش آستانه تحمل شهروندان، سه جرم مرتبط با خشونت شامل ایراد ضرب و جرح عمدی، توهین و تهدید را جزو جرایم اول کشور و استان اعلام کرد که به خشونت های کلامی یا رفتاری و فیزیکی برمی گردد.

محبوب علیلو بر استفاده از ظرفیت تشکل های مردم نهاد در کاهش و کنترل آسیب های اجتماعی و جرایم تاکید و اضافه کرد: اعتیاد، طلاق، کودک آزاری، کودک همسری و همسرآزاری از جمله مهم ترین آسیب های اجتماعی است.

وی از دیدبانان پیشگیری عضو سامانه سجام درخواست کرد در راستای کاهش و کنترل پدیده های ناهنجار اجتماعی پیشگام بوده و در طرح 'ناامن سازی محیط های تولید و توزیع مواد مخدر صنعتی' حضوری فعال داشته باشند.

انتهای پیام/

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله