رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره):

صبوری مردم درسی برای مسوولان است

صافی - رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: صبوری ملت در اوضاع اقتصادی فعلی، درسی برای مسوولان است و برای خدمت بیشتر به این مردم باید بیش از پیش اهتمام شود.

سیدپرویز فتاح امروز (پنجشنبه) در دیدار با امدادگران شهرستان هشترود اظهار داشت: در ماه گذشته ۶۰۰ هزار نفر وارد چرخه حمایت کردیم اما اعتقاد داریم به جای توزیع یارانه، مددجویان باید توانمند شوند.

وی با بیان اینکه همه مددجویان کمیته امداد و بهزیستی و چند دهک پایین در نیمه دوم امسال سبد کالا دریافت خواهند کرد، گفت: مددجویان کمیته امداد با وجود نیاز، متواضع هستند و برخی ها هم به دلایلی سراغ کمیته امداد نمی آیند و این وظیفه کمیته امداد است تا سراغ آنها برود.

فتاح همچنین به پرداخت تسهیلات به مددجویان نیز اشاره کرد و افزود: پرونده همه افرادی که در سامانه «کارا» برای تسهیلات اشتغالزایی ثبت نام کرده اند بررسی خواهند شد تا وام ها به دست اهلش برسد.

وی با بیان اینکه منابع تسهیلات این نهاد نسبت به سال گذشته ۲ برابر شده است، اضافه کرد: سال گذشته رقم این تسهیلات حدود ۲ هزار میلیارد تومان بود و ۹۰ درصد آن نیز جذب شد و این رقم در سالجاری به ۴ هزار میلیارد تومان رسیده است.

وی افزود: سال گذشته ۱۳۵ هزار فقره وام به متقاضیان پرداخت شد که امیدواریم امسال این میزان به ۲۰۰ هزار فقره افزایش یابد.

فتاح ادامه داد: خوش حساب ترین وام گیرندگان، مددجویان کمیته امداد هستند؛ از این رو بانک ها تمایل بیشتری برای همکاری با کمیته امداد دارند.

فرماندار هشترود نیز در این دیدار به نرخ بیکاری در هشترود اشاره کرد و گفت: متاسفانه نرخ بیکاری در هشترود ۲۴.۳۲ درصد و بالاترین نرخ بیکاری در استان است.

امین امینیان با بیان اینکه بستر مناسب سرمایه گذاری در هشترود فراهم است، خواستار کمک دولت برای ایجاد اشتغال در این شهرستان شد.

مدیر کمیته امداد هشترود نیز گفت :هم اکنون یکهزار و ۳۰۰ خانوار شهرستان تحت پوشش کمیته امداد هستند.

شهرام آسیابی افزود: شهرستان هشترود رتبه اول استانی را در جذب حداکثری منابع بانکی به خود اختصاص داده به طوری که ۱۰۷ درصد از منابع تحقق یافته است.

وی گفت: در ۶ ماهه اول امسال ۱۱۳ میلیون تومان از صندوق صدقات سطح شهر جمع آوری شده که نسبت به سال قبل ۲۶ درصد افزایش نشان می دهد.

آسیابی گفت: همچنین در این مدت ۳۸۴ میلیون تومان زکات واجب و ۹۵ میلیون تومان زکات مستحب در شهرستان جمع آوری شده است.