سایت گل:

صدرنشینی ایران در یک بازی بی‌ روح

صافی - سایت جهانی «گل» در گزارشی، دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و عراق را خسته‌کننده و بی‌روح توصیف کرد.

تیم ملی فوتبال کشورمان پس از تساوی بدون گل مقابل عراق، به عنوان صدرنشین گروه D مسابقات جام ملت‌های آسیا به جمع ۱۶ تیم پایانی مسابقات رسید.

سایت جهانی «گل» به اتفاقات این مسابقه به شرح زیر پرداخت:

ایران پس از تساوی خسته‌کننده مقابل عراق، صدرنشین گروه D مسابقات جام ملت‌های آسیا شد. ایران پس از تساوی بدون گل مقابل عراق به عنوان صدرنشین گروه به مرحله یک‌هشتم پایانی رقابت‌ها راه یافت.

در این بازی بی‌روح، دو تیم موقعیت‌های کمی روی دروازه یکدیگر ایجاد کردند. در آستانه دیدارهای مرحله یک‌هشتم نهایی، سرچکو کاتانتس سرمربی عراق نگران آمادگی علی فائز خواهد بود. بازیکنی که در نیمه دوم دچار مصدومیت شد و زمین بازی را با برانکارد ترک کرد.

محمدحسین کنعانی‌زادگان از ایران و احمد ابراهیم از عراق، تنها موقعیت‌های در چارچوب دو تیم را در نیمه بی‌کیفیت نخست دفع کردند. پس از خروج علی فائز از زمین، مهند علی در آستانه گشودن دروازه ایران بود که ضربه او از گوشه محوطه جریمه حریف، به راحتی توسط علیرضا بیرانوند دفع شد.

شوت از راه دور بشار رسن به گوشه دروازه بیرانوند نیز راهی به دروازه ایران نیافت. بیرانوند همچنین ضربه سر علا عباس را در دقیقه ۷۷ دفع کرد و عراق با وجود حملات نیمه دوم خود، نتوانست دفاع مردان کی‌روش را بشکند.

این تساوی باعث شد عراق بدون شکست به مرحله حذفی صعود کند. اتفاقی که تنها در سال ۲۰۰۷ رخ داد و به قهرمانی این تیم انجامید.