ضرورت انتقال پنج اتحادیه صنفی به خارج از شهر تهران

عضو هیات رئیسه اتاق اصناف تهران از ضرورت انتقال پنج اتحادیه صنفی به خارج از شهر تهران خبر داد و تاکید کرد: دولت اگر تسهیلات لازم را فراهم آورد، اصناف به طور قطع استقبال خواهند کرد. به گزارش ایلنا، علی فاضلی درخصوص وضعیت طرح ساماندهی مشاغل و انتقال اصناف به خارج از پایتخت گفت: براساس […]

عضو هیات رئیسه اتاق اصناف تهران از ضرورت انتقال پنج اتحادیه صنفی به خارج از شهر تهران خبر داد و تاکید کرد: دولت اگر تسهیلات لازم را فراهم آورد، اصناف به طور قطع استقبال خواهند کرد.

به گزارش ایلنا، علی فاضلی درخصوص وضعیت طرح ساماندهی مشاغل و انتقال اصناف به خارج از پایتخت گفت: براساس بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها، آن دسته از اصناف و تولیدکنندگانی که فعالیتشان مخل زندگی مردم باشد، باید با هماهنگی اتحادیه‌های صنفی به خارج از شهر منتقل شوند.

وی افزود: بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها صراحت دارد که این دسته از واحدها باید به خارج از شهر منتقل شوند که این فراز مساله است که البته فرودی نیز دارد، به این معنا که شهرداری‌‌‌‌ها مکلفند تمهیدات و تسهیلات لازم را برای انتقال این گونه واحدها فراهم کنند.

عضو هیات رئیسه اتاق اصناف تهران با اشاره به اینکه تاکنون زیرساخت‌‌‌های اجرای این طرح فراهم نشده است، اظهار داشت: این انتقال باید انجام شود؛ ولی دولت نیز باید در این زمینه به ما کمک کند.

فاضلی درخصوص اولویت خروج اصناف از شهر تصریح کرد: تولیدی‌‌‌ها در اولویت این طرح هستند؛ همچنین ضرورت انتقال پنج اتحادیه تشخیص داده شده که این اتحادیه‌‌‌ها عبارت از اتحادیه‌‌های درودگران، تجهیزات ساختمانی، صنایع آلومینیوم، ماشین‌‌‌سازی‌‌ها و فلزتراش‌‌ها و اتحادیه چوب‌‌فروشان بود.

وی با اشاره به تاثیر تجمیع کلیه برندها و فروشندگان تجهیزات و تاسیسات ساختمانی و صنعتی در یک مجموعه خارج از شهر خاطرنشان کرد: این اقدام در کاهش ترافیک پایتخت، آلودگی هوا و کاهش هزینه‌های حمل محصول و کاهش قیمت تمام شده ساختمان، با توجه به تعدد فروشندگان در صنف تجهیزات و تاسیسات ساختمانی و صنعتی و نیز پراکندگی این صنف در سراسر شهر تهران موثر بوده و سازماندهی این صنف نیز همانند سایر صنوف از ضروریات است.

رئیس سابق اتاق اصناف ایران افزود: در مباحث ساختمان، بسیاری از واحدهای دیگر نیز هستند که باید در این انتقال قرار گیرند که این امر یقینا می‌‌‌تواند در بحث زیست محیطی و ترافیکی موثر باشد و خود صنف نیز می‌‌تواند از مزایای ایجاد مناطق بورس و شبکه‌‌‌های صنفی که به صورت بورس اداره می شوند، منتفع شود.

فاضلی درخصوص میزان استقبال برندها، صنف فروشندگان تجهیزات و تاسیسات ساختمانی و صنعتی و مشتریان در صورت ایجاد مرکز فروش تجهیزات و تاسیسات ساختمانی و صنعتی در یک نقطه از تهران ابراز داشت: قطعا با فراهم شدن تسهیلات، هم عرضه‌‌‌کنندگان و هم متقاضیان این محصولات از آن استقبال خواهند کرد.

همچنین، علیم یارمحمدی، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی درخصوص طرح ساماندهی مشاغل و تجمیع کلیه برندها و فروشندگان تجهیزات و تاسیسات ساختمانی و صنعتی در یک مجموعه خارج از شهر با توجه به تعدد فروشندگان در صنف تجهیزات و تاسیسات ساختمانی و صنعتی و پراکندگی این صنف در سراسر شهر تهران بیان کرد: در هر کجای دنیا وقتی می‌‌‌خواهید هر چیزی سر جای خود باشد و مهندسان شهرساز و مهندسان مرتبط با طرح جامع شهری، به شکل نظام‌مند و حساب شده به تمام افراد و خدمات حوزه ساختمان و تجهیزات و تاسیسات ساختمانی و صنعتی دسترسی داشته باشند، باید این دسترسی راحت باشد و این واحد ها در دو یا سه نقطه متمرکز باشند.

وی اضافه کرد: لازم است فروشندگان تجهیزات و تاسیسات ساختمانی و صنعتی و کلیه افرادی که در این حوزه به ارائه خدمات مشغول هستند، در یک نقطه از شهر متمرکز باشند؛ نه اینکه به شکل سرگردان در تمام گوشه و کنار شهر پراکنده باشند و سیمای شهری را بد و نازیبا جلوه دهند.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شواری اسلامی با اشاره به اینکه سنخیت مصالح‌‌‌فروشی و جوشکاری و خدمات صنعتی با شهر و زندگی شهری اندک است، بیان کرد: تمرکز فعالان این صنف در یک نقطه مکانی موجب کاهش ترافیک و کاهش آلودگی هوا و آلودگی صوتی می‌‌‌شود و این صنایع چه بزرگ و چه کوچک باید سرجای خود باشند.

00رای ها
امتیازدهی به مقاله