امروز: پنج شنبه، ۱۴ مهر ۱۴۰۱ ۱۳:۵۳

صافی – یک خودروساز طرح اولیه از خودرویی الکتریکی منتشر کرده که مجهز به ۴ پای رباتیک است و می تواند در زمین های ناهموار حرکت کند. این طرح اولیه در نمایشگاه محصولات مصرفی الکترونیکی رونمایی می شود.

به گزارش صافی به نقل از نیواطلس، شرکت هوندای قرار است در نمایشگاه محصولات مصرفی الکترونیکی CES ۲۰۱۹ از طرح اولیه نخستین خودروی UMV یا Ultimate Mobility Vehicle رونمایی کند که مجهز به ۴ پای رباتیک است که در انتهای آنها چرخ وجود دارد و می تواند در زمین های ناهموار حرکت کند.

جالب آنکه این تنها خودروی عجیبی نیست که هفته آتی به نمایش درمی آید. شرکت «سوزوکی» نیز قصد دارد از دو نسخه ارتقا یافته SUV های خود رونمایی کند.

به هرحال هیوندای تصاویری از خودروی عجیب خود را منتشر کرده است. این خودرو که Elevate نام گرفته یکی از جذاب ترین طرح های سال جاری است. نگاهی به تصاویر نشان می دهد این وسیله نقلیه چهار چرخ خودرو به پاهایی رباتیک متصل هستند. هر پای چرخ دار مجهز به چهار مفصل است. به عبارت دیگر این نخستین خودروی مجهز به مفاصل است که می تواند در زمین های ناهموار حرکت کند.

طبق بیانیه این شرکت کره ای، خودروی مذکور قدرت های رباتیک را با فناوری مخصوص وسایل نقلیه(EV) ترکیب می کند.

هنوز جزییات فنی این طرح اولیه منتشر نشده است و از توضیحات چنین برمی آید که این وسیله نقلیه به وسیله الکتریسیته حرکت می کند و مجهز به اجزای رباتیک است. به عبارت دیگر عناصری از خودروهای خودران در آن وجود دارد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
دیدگاه شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سردبیران در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار