طرح مبارزه با آفت موش در اراضی شهرستان سرعین اجرا می‌شود

0 88

به گزارش صافی محمد ابراهیم‌محمدی ظهر امروز در جلسه بررسی وضعیت اراضی شهرستان سرعین اظهار داشت: در سال زراعی جاری طرح مبارزه با آفت موش در سطحی نزدیک به یک هزار هکتار از اراضی این شهرستان انجام شده است تا بتوانیم از این طریق آفتهای اراضی این شهرستان را در حد امکان کاهش داده و از وارد شدن خسارتها تا حد امکان جلوگیری کنیم.

وی افزود: کاهش بارندگی‌های فصلی و شرایط آب و هوایی امسال سبب افزایش تراکم این آفت در تمام نقاط استان و از جمله در اراضی کشاورزی شهرستان سرعین شده است که به منظور کاهش خسارات وارده توسط این آفت اقدام به طعمه‌گذاری و مبارزه با آن گردیده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سرعین گفت: کارشناسان این مدیریت طی بازدیدهای مکرر و مداوم تراکم این آفت را بررسی و توصیه‌های فنی لازم را برای مبارزه با آن به کشاورزان ارائه می‌نمایند تا کشاورزان بتوانند با آگاهی و آموزشهای لازم اقدامات لازم را در این رابطه انجام دهند.

ابراهیم‌محمدی تصریح کرد: موش جزو آفات مهم و خسارت‌زایی است که به علت تولیدمثل و سازگاری بالا با شرایط محیطی می‌تواند خسارت بالایی را به محصولات کشاورزی وارد آورد که از کشاورزان می‌خواهیم تا ضمن بهره‌مندی از توصیه‌های فنی کارشناسان جهاد کشاورزی با رعایت مسائل فنی و تهیه سموم مناسب اقدام به مبارزه با این آفت در سطح مزارع خود نمایند.

وی بیان کرد: امیدواریم مسئولان و همکاران مربوطه ما را در رسیدن به اهداف مورد نظر رهنمون شوند تا بتوانیم از این طریق کیفیت محصولات تولیدی اراضی این شهرستان را ارتقا داده و در راستای تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی در منطقه گامهای اساسی برداریم.

منبع تسنیم
ممکن است به این مطالب هم علاقمند باشید

نظر دهيد

لطفا نظر خودر ا بنويسيد..

متن پيام چيست؟

*

code