صافی نیوز

صافی نیوز / معاون وزارت بهداشت زمان اجرایی شدن طرح پزشک خانواده را در سراسر کشور اعلام کرد و گفت که سطح حمایت بیمه‌ها برای ارتقای این طرح باید افزایش یابد.
پزشک و دکتر

به گزارش صافی به نقل از ایرنا، حسین فرشیدی معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: اکنون طرح پزشک خانواده در مناطق زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت اجرا شده و تلاش بر این است که سال آینده در سطح وسیع این طرح در شهرها نیز عملیاتی شود و ارتقای آن به پوشش وسیع سازمان‌های بیمه‌گر نیاز دارد.

وی اظهار کرد: طرح پزشک خانواده دستاوردهای مثبتی برای ارتقای سلامت جامعه دارد و با بیماریابی به‌موقع از سوی پزشکان می‌توان هزینه‌های سرسام‌آور درمان را کاهش داد. همه کنترل‌های لازم درمانی افراد از طریق این پزشکان انجام می‌شود و در صورت نیاز به دریافت سطوح بالاتر دریافت خدمات، اقدام لازم برای ارجاع به پزشک متخصص که در این طرح قرار دارند، انجام خواهد شد.

فرشیدی ادامه داد: برنامه پزشک خانواده در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر در سطح یک و بخش بهداشت اجرایی شده و باید به سطوح ۲ و ۳ و بخش درمان متصل شود و معاونان درمان دانشگاه‌ها باید با هماهنگی معاونت‌های توسعه و دفاتر آی‌تی این وظیفه مهم را پیگیری کرده و به انجام برسانند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
دیدگاه شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سردبیران در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *