ظریف: اروپا از تعهدات برجامی شانه خالی نکرد اما کوتاهی کرد

تهران – ایرنا – «محمدجواد ظریف» وزیر امورخارجه ایران پنجشنبه شب گفت: نمی خواهم بگویم، اروپایی ها از تعهدات برجامی خود شانه خالی کردند یا آن را زیرپا گذاشتند، اما در اجرای آن کوتاهی کردند. به گزارش ایرنا، ظریف این سخنان را در گفت و گو اختصاصی با شبکه تلویزیونی «روسیا الیوم» بیان کرده است. […]

تهران – ایرنا – «محمدجواد ظریف» وزیر امورخارجه ایران پنجشنبه شب گفت: نمی خواهم بگویم، اروپایی ها از تعهدات برجامی خود شانه خالی کردند یا آن را زیرپا گذاشتند، اما در اجرای آن کوتاهی کردند.

به گزارش ایرنا، ظریف این سخنان را در گفت و گو اختصاصی با شبکه تلویزیونی «روسیا الیوم» بیان کرده است.
رئیس دستگاه دیپلماسی ایران گفت: تعهد اروپایی شامل تضمین خرید نفت ایران، دستیابی به عواید آن و ادامه روابط بانکی است و تمامی این موضوعات در بیانیه ماه می ۲۰۱۸ اروپا ذکر شده است.
وی در پاسخ به این سؤال که آیا درخواست اروپایی ها برای «پیوستن ایران به سی اف تی و مذاکره درباره موشک های بالستیک ایران، اهرم فشاری علیه تهران و به عنوان شرطی است که بر این کشور تحمیل می شود، گفت: اروپایی ها ابتدا باید به تعهدشان درخصوص برجام متعهد باشند، آنها در جایگاهی نیستند که بخواهند خواسته ای را بر ایران تحمیل کنند.
وی ادامه داد: ما به توافق هسته ای متعهد بودیم و آژانس بین المللی انرژی هسته ای در ۱۳ گزارش خود، پایبندی تهران به این توافق را تایید کرد و همگان می دانند، این آمریکا بود که از توافق هسته ای خارج شد، درحالی که اروپایی ها نیز نتوانستند آن را اجرا کنند.
وی گفت: اروپایی ها تعهدات زیادی به تهران داده اند و باید به همه آنها متعهد باشند.
خبر تکمیل می شود.
شبس**۹۳۶۳**
انتهای پیام/

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله