امروز: شنبه، 2 مهر 1401 22:11

عدم واریز بسته حمایتی دولت/ اعتراض نیم میلیون نفر ثبت شد

صافی – تاکنون حدود ۵۰۰ هزار نفراز بیمه شدگان سازمان تأمنی اجتماعی به عدم واریز بسته حمایتی دولت به حسابشان اعتراض کردند.

پس از واریز بسته حمایتی دولت به ۶ میلیون و ۱۵۰ هزار نفر از بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی که کمتر از ۳ میلیون تومان درآمد داشته‌اند و سرپرست خانوار نیز بوده‌اند.

سازمان تأمین اجتماعی در حال حاضر ۱۳ میلیون ۸۰۰ هزار نفر بیمه شده اصلی دارد که از این تعداد ۱۲ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر کمتر از ۳ میلیون تومان درآمد دارند و در طرح همپوشانی ۶ میلیون و ۱۵۰ هزار نفر مشمول این بسته حمایتی شدند.

پس از تخصیص اعتبار ۱۴۵۰ میلیارد تومانی از سوی سازمان هدفمند سازی یارانه‌ها به سازمان تأمین اجتماعی، در سه روز و توسط ۲۸ بانک عامل این بسته به حساب واجدین شرایط واریز شد. از سوی دیگر افرادی که شرایط لازم را برای این بسته حمایتی داشته اند ولی مبلغ ۱۵۰ تا ۳۰۰ هزار تومان بر اساس تعداد خانوار به حسابشان واریز نشده است اعتراض‌هایی داشتند.

سازمان تأمین اجتماعی شماره ۱۴۲۰ و کد دستوری *۱۴۲*۸# را برای اعتراض بیمه شدگانی که بسته حمایتی به حسابشان واریز نشده اعلام کرد که تا کنون حدود نیم میلیون نفر(۵۰۰هزار نفر) اعتراض خود را برای عدم دریافت بسته حمایتی مطرح کردند.

اخبار مرتبط
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سردبیران در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پس از این بخوانید...