امروز: شنبه، ۹ مهر ۱۴۰۱ ۲۰:۴۲

عزل و نصب‌های سیاسی فساد را به همراه دارد

صافی – نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: هر جا عزل و نصب سیاسی اتفاق افتاده فساد را به همراه داشته که ضرورت دارد نمایندگان مجلس از این عزل و نصب‌ها پرهیز کنند.

آیت‌الله سیدحسن عاملی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر اردبیل با اشاره به ارسال لایحه جامع انتخابات به مجلس برای بررسی و تصویب نهایی اظهار کرد: دولت این لایحه را برای تصویب نهایی به مجلس فرستاده اما محال است مجلس آن را مصوب کند چرا که برخی از مفاد آن دست و پای نمایندگان را در دخالت‌های نابجا در عرصه‌های مدیریتی خواهد گرفت.

وی انتخابات را یکی از برکات انقلاب اسلامی بیان و خاطرنشان کرد: همین که برخلاف نظام شاهنشاهی ملت ایران بی‌واسطه در عرصه مدیریت کشور اراده خود را حاکم می‌کنند جای خوشحالی است و این خود بزرگترین اکرام و تکریم مردم به حساب می‌آید.

امام جمعه اردبیل با یادآوری اینکه هیچ اهانتی بالاتر از این نیست که برای یک ملت قیم انتخاب شده تا بدون اراده مردم روند مدیریت و اجرای کارها به پیش رود، افزود: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و در دوران ستمشاهی دربار، ساواک و اشرف سه عنصر انتخاب وزرا، وکلا و سفرا بودند در حالی که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی این اراده ملت ایران بود که در همه عرصه‌ها فصل‌الخطاب قرار گرفته و حتی دموکراسی دروغین آمریکا و اروپا را خلع سلاح کرد.

عاملی انتخابات در کشورمان را برخلاف سایر کشورها یک انتخابات جدی و واقعی اعلام کرد و گفت: در بسیاری از کشورها ما شاهد مهندسی انتخابات و حتی دخالت‌های نابجا بودیم در حالی که در کشور ما براساس قانون اساسی انتخابات عرصه حضور و مشارکت مردم است و هیچکس نمی‌تواند ادعای ریاست دائمی داشته باشد.

وی به ادعای سران آل سعود اشاره و تصریح کرد: اینکه خاندان آل سعود خاندانی برگزیده هستند حرف خنده‌داری است و تنها کشوری که در آن قانون اساسی وجود ندارد عربستان است در حالی که آنها مدعی عمل به قرآن به عنوان مبنای قانونی خود هستند.

امام جمعه اردبیل بیان کرد: به برکت انقلاب اسلامی انتخابات ما از جهات مختلف ثمراتی داشته اما ضروری است فضای انتخاباتی ما به سمتی برود تا نخبگان جامعه در سایه انتخابات ارتقا و اعتلا یابند.

عاملی اضافه کرد: اگر مجلس را عصاره فضایل ملت می‌دانیم باید در انتخابات مجلس به سمتی حرکت کنیم تا هیچ نماینده‌ای به خود جرات دخالت در عزل و نصب‌های سیاسی و مدیریتی را ندهد و اجازه دهند تا در چرخه مدیریت کشور افراد شایسته در مناصب قرار گیرند.

وی اظهار کرد: برای ما استانی و یا غیراستانی برگزار شدن انتخابات هیچ اهمیتی ندارد بلکه آنچه که مهم است اینکه یک نماینده به وظیفه قانونگذاری و نظارت خود به خوبی عمل کرده و از برخی فعالیت‌های حاشیه‌ای به ویژه عزل و نصب‌های مدیران دست بردارد.

امام جمعه اردبیل خاطرنشان کرد: در تراز انقلاب اسلامی نیست که قبل از انتخابات و براساس یک معامله مدیریت‌ها به نوعی تقسیم شود بلکه در ۴۰ سالگی انقلاب که دوران بلوغ نظام اسلامی ماست باید افراد شایسته، توانمند و فاخر راهی مجلس شده و مسئولیت را برعهده گیرند.

عاملی همچنین به تدوین لایحه تقسیمات کشوری از سوی وزارت کشور و ارسال آن به دولت اشاره کرد و گفت: مقام عالی اجرایی استان و نمایندگان باید در این زمینه از حق و حقوق استان دفاع کنند و نسبت به ارتقای شهرهای اصلاندوز، جعفرآباد، هشتجین، انگوت، رضی و آبی‌بیگلو به شهرستان تلاشی جدی داشته باشند.

وی همچنین ۱۹ ژانویه روز آذری‌های ملمان جهان را گرامی داشت و بیان کرد: مردم آذربایجان در این روز با شکستن حصار نظام کمونیستی به اصالت خود که همان تدین و دینداری بود برگشتند.

اخبار مرتبط
دیدگاه شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سردبیران در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.