پایان حواشی الحاق روستای «عمارت» از اردبیل به آذربایجان‎ شرقی؛

«عمارت» همچنان در شهرستان گرمی باقی خواهد ماند

صافی - مدیرکل دفتر تقسیمات کشوری وزارت کشور گفت: اصلاحیه نقطه عمارت در کمیسیون دولت به تصویب رسیده و همچنان در شهرستان گرمی باقی خواهد ماند.

سیدسعید جلالی با اشاره به برخی سوالات در حوزه تقسیمات کشوری استان اردبیل اظهار داشت: نقطه مکانی عمارت به جهت همسایگی با استان آذربایجان شرقی در یک اشتباه تحریری و در فرایند تاسیس شهرستان هوراند در شمار مکان های تابعه این شهرستان قید شد و بلافاصله پس از آشکار شدن موضوع، اصلاحیه برگشت نقطه عمارت به شهرستان گرمی به دولت ارسال و در کمیسیون سیاسی دفاعی به تصویب رسید که جای هیچ گونه نگرانی و حتی اختلاف میان دو استان در این زمینه وجود ندارد.

مدیرکل دفتر تقسیمات کشوری وزارت کشور الحاق روستاهای دیگری در منطقه پارس آباد و گرمی را تکذیب کرد و گفت: متاسفانه خبرها در این زمینه به شکل درستی منتقل نشده که این مساله موجب نگرانی دلسوزان و تشویش اذهان عمومی شد.

وی افزود: دلسوزان استان اردبیل با سعه صدر باید راه توسعه استان را هموار کنند و آرامش و امید را به جامعه تزریق کنند.

جلالی با اشاره به خبرهای مسرت بخش در حوزه تغییرات تقسیماتی استان اردبیل، خاطر نشان کرد: ایجاد سه شهر در چند ماه گذشته و پیشنهاد ایجاد حداقل یک شهرستان و مطالعه شناخت دو شهر و ایجاد یک بخش به زودی در اولویت دولت قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/