امروز: پنج شنبه، ۱۴ مهر ۱۴۰۱ ۱۴:۳۲

صافی – عضو شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور گفت: فتنه گران در فتنه 88 چوب حراج به دستاوردهای انقلاب و نظام زدند.

حسین کاشانی پور روز یکشنبه در مراسم گرامیداشت ۹ دی در جمع مردم مراغه در مسجد جامع این شهرستان افزود: عظمت حادثه ۹ دی بر کسی پوشیده نیست و این روز پیام آزادگی همیشگی ملت ایران را در بردارد.

وی به نقش آمریکا و اسرائیل در این حادثه اشاره کرد و گفت: دشمنان انقلاب اسلامی و به خصوص آمریکا و اسرائیل برای نزدیک شدن به ایران از سال ها قبل برنامه ریزی کرده بودند.

وی ادامه داد: رنگ سبز چند سال قبل تر از انتخابات ۸۸ از سوی سران آمریکا و به عنوان نماد فتنه گران انتخاب شده بود و از بستری که در زمان انتخابات ایجاد شد برای ساقط کردن نظام و ضربه زدن به آن استفاده کردند.

کاشانی پور ادامه داد: فتنه گران با برنامه ریزی های مدون می خواستند با استفاده از دین بر دین ضربه بزنند و در این راه از نمادهای دینی به ویژه نماد مقدس سبز اهل بیت (ع) و چهره های خاص استفاده کردند.

وی خاطر نشان کرد: در این خصوص و ۱۳ ماه قبل از انتخابات ۸۸ جلسه ای در واشنگتن با دعوت از ابراهیم یزدی در آمریکا برگزار و در آن «تقلب در انتخابات» و بهره برداری از چهره های موجه مطرح شد.

وی گفت: فتنه گران و دشمنان قسم خوره انقلاب اسلامی باید می دانستند که سالم ترین، جامع ترین و مردمی ترین انتخابات در طول تاریخ همواره در دوران انقلاب اسلامی برگزار شده است.

کاشانی پور به حضور به موقع مردم در مقابل فتنه گران در دی ماه اشاره کرد و گفت: از ابتدای ظهوراسلام تاکنون هیچ نظام و حکومت اسلامی با عظمت تر و مقتدرتر از ایران اسلامی به وجود نیامده است.

وی افزود: خودبزرگ بینی، آغازاغتشاشات، قضاوت های بی جا و غیر منطقی سران فتنه و همچنین تشویق مردم به شورش از جمله مهمترین زمینه های فتنه در دوران انتخابات ۸۸ بود.

وی ادامه داد: جنایات فتنه گران در آن دوران شبیه به جنایات داعش بود که رسما تلاش می کردند که اسم و رسمی از اسلام در کشور باقی نماند.

وی گفت: رهبر انقلاب از حماسه نهم دی ماه به عنوان پیوند عمیق و وسیع امت با امام راحل یاد می کنند که پس از ۳۳ سال از پیروزی انقلاب در برابر کودتا و فتنه های طراحی شده توسط دشمنان انقلاب در طول این مدت مقابله کرده و با حضور در حماسه دی ماه با آرمان های امام راحل پیمان بستند.

وی اضافه کرد: رهبر انقلاب اسلامی در آن دوران امام گونه و پیامبر گونه مردم و مسئولان را به صبر، شکیبایی، بصیرت و نخبگان را به قانون مداری دعوت کردند.

کاشانی پور همچنین آغاز تحریم های همه جانبه بر علیه کشور را بعد از فتنه ۸۸ عنوان کرد و گفت: آمریکا و هم پیمانانش می خواستند با این کار مردم و کشور را فلج کرده و شکافی بین مردم و مسئولان ایجاد کنند.

وی درخواست رفع حصر از سوی برخی از افراد را زیر سوال بردن اعتقادات دانست و افزود: حصر از سال ۸۹ شروع شد و آنهایی که سعی بر رفع حصر دارند، رفتار و تفکرشان ضد انقلابی است و نباید فراموش کنند که حماسه ۹ دی تیرخلاصی بر فتنه ۸۸ بود.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراغه نیز در این مراسم گفت: انقلاب اسلامی نعمتی است که پس از یکهزار و ۴۰۰ سال به خواست خود مردم ایران به وجود آمد و مردم برای حراست از ان همواره در تمامی صحنه ها حضور داشته اند.

حمید شکری افزود: یکهزار و ۴۰۰ سال است که مردم ایران جان خود را در راه اسلام و دین فدا می کنند و کسانی هم که می خواهند امثال کوروش و داریوش را در مقابل اسلام علم کنند خیالشان باطل است.

وی افزود: حوادث انتخابات سال ۸۸ از سوی دشمنان خارجی و عده ای از فرصت طلبان داخلی برنامه ریزی شده بود که با درایت حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی و وحدت و همدلی مردم نقش بر آب شد.

اخبار مرتبط
دیدگاه شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سردبیران در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار