امروز: شنبه، 2 مهر 1401 22:46

فراخوان تولید فیلم کوتاه،‌ فیلم مستند و انیمیشن در تبریز

صافی – معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی از انتشار فراخوان تولید فیلم کوتاه،‌ فیلم مستند و انیمیشن در تبریز خبر داد.

علی محرمی گفت: خانه سینمای مستند تبریز، انجمن سینماگران استان آذربایجان شرقی، انجمن انیمیشن استان و انجمن سینمای جوان دفتر تبریز با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و ستاد تبریز ٢٠١٨ و همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران و با هدف معرفی ظرفیت های مختلف فرهنگی، هنری و گردشگری استان از تولید تعدادی فیلم حمایت می‌کند.

وی افزود: فیلمسازان استان می‌توانند فیلمنامه‌های خود را در پنج نسخه پیرامون موضوعات فرهنگ، ‌سنن و آداب و رسوم بومی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی تا بیست و پنجم بهمن‌ماه به دفتر انجمن سینماگران استان ارائه نمایند.

محرمی گفت: مدت زمان فیلمنامه‌ها برای تولید در این موضوعات، می‌بایست حداکثر ٣٠ دقیقه طراحی شود.

وی افزود:‌ همچنین فیلمسازان استان می‌توانند فیلمنامه‌های خود را با موضوع دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه های مختلف در طول چهل سال در استان آذربایجان شرقی، موضوع آزاد و نماز و نیایش تا بیست و پنجم بهمن ماه به انجمن سینمای جوان تبریز ارائه نمایند.

محرمی گفت: مدت زمان فیلم ها در این زمینه حداکثر ٢۵ دقیقه خواهد بود

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در ادامه به حمایت از تولید انیمیشن در استان اشاره کرد و گفت: فعالان این عرصه هم می توانند طرح ها خود را در موضوعات آزاد،‌ عفاف و حجاب، ایثار و شهادت و حمایت از کالای ایرانی در پنج نسخه و حداکثر تا تاریخ ٢۵ بهمن ماه ١٣٩٧ به دفتر انجمن انیمیشن استان ارسال نمایند.

محرمی درخصوص حمایت از تولید فیلم مستند نیز گفت: مستند سازان استان می توانند طرح های خود در موضوعات : انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن در حوزه های مختلف در استان آذربایجان شرقی، معرفی ظرفیت های مختلف استان در حوزه گردشگری، مفاخر و مشاهیر فرهنگی و هنری استان، فرهنگ، سنن و آداب و رسوم بومی و موضوع آزاد به خانه سینمای مستند تبریز ارسال نمایند. وی افزود:‌ مدت زمان طرح ها برای تولید در موضوعات ذکر شده در این بخش، حداکثر ٢٧ دقیقه طراحی شود.

لازم به ذکر است که کلیه طرح ها و فیلمنامه‌ها پس از طرح در شورا و اخذ مجوز ساخت از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قابل حمایت و تولید خواهند بود.

گفتنی است دفاتر خانه سینمای مستند تبریز ،انجمن سینماگران استان آذربایجان شرقی، انجمن انیمیشن استان و انجمن سینمای جوان دفتر تبریز در مجتمع سینمایی ٢٢ بهمن تبریز( اول سربالایی ولیعصر) واقع شده است.

اخبار مرتبط
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سردبیران در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پس از این بخوانید...