قویترین وزنه بردار معلول جهان رکورد زد

صافی - رییس هیات جانبازان و معلولان آذربایجان غربی گفت: سیامند رحمان، قویترین وزنه بردار معلول جهان و المپیک موفق شد رکورد جهان را در اردوی تمرینی یک کیلوگرم جابه جا کند.

علی امان زاده افزود: آخرین اردوی تیم ملی وزنه برداری معلولان کشور هم اکنون در حال برگزاری است و رحمان روز گذشته در حاشیه بازدید رییس شورای اسلامی شهر تهران از این اردو، رکورد جهان را به صورت غیررسمی شکست.

وی ادامه داد: رکورد قبلی با ۳۱۰ کیلوگرم در اختیار خود سیامند رحمان بوده که در پارالمپیک ۲۰۱۶ ریودوژانیرو برزیل به ثبت رسانده بود.

رییس هیات جانبازان و معلولان آذربایجان غربی گفت: سیامند رحمان، قهرمان فوق سنگین المپیک و جهان است و در آخرین مرحله اردوی آمادگی پیش از اعزام به بازی های پارا آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا حضور دارد.

امان زاده افزود: تیم ملی وزنه برداری جانبازان و معلولان ایران برای کسب آمادگی و حضور قدرتمند در رقابت های پاراآسیایی، آخرین تمرین های خود را از اول مهر ماه در تهران آغاز کرده است.

وی بیان کرد: هفتمین دوره این اردو زیر نظر علی اصغر رواسی و مربیگری غلامرضا آسترکی در کمپ تیم های ملی فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولان در حال برگزاری است.

رییس هیات جانبازان و معلولان آذربایجان غربی گفت: بر اساس اعلام فدراسیون نادر مرادی، سیدحامد صلحی پور، روح‌ اله رستمی از تهران، سامان رضی از گیلان، امیر جعفری و سیدیوسف یوسفی از البرز، حمزه محمدی از مازندران، منصور پورمیرزایی از کرمان، علیاکبر قریب شی از فارس و سیامند رحمان از آذربایجانغربی ۱۰ ملی پوش اعزامی به رقابت های پاراآسیایی هستند.

وی افزود: در کنار رحمان، حسن جانفشان تنیسور ملی پوش اشنویه ای یکی دیگر از ورزشکاران اعزامی به بازی های پارا آسیایی جاکارتا از آذربایجان غربی است.

سیامند رحمان شهریور ماه سال جاری در جریان رقابت های قهرمانی آسیا – اقیانوسیه ژاپن در دسته به اضافه ۱۰۷ کیلوگرم با مهار وزنه ۲۸۰ کیلوگرمی بر سکوی نخست ایستاد.

سیامند رحمان متولد سال ۱۳۶۷ اشنویه از توابع آذربایجان غربی است و در سال ۱۳۸۷ برای نخستین بار به اردوی وزنه برداری معلولان ایران دعوت شد؛ وی ۱۴ مدال طلا در مسابقات جهانی و المپیک را در کارنامه خود دارد.

بازی های پارآسیایی جاکارتا از روز ۱۴ مهر آغاز و تا ۲۱ مهر ماه ادامه دارد که در این مسابقات سه هزار ۵۸۹ ورزشکار از ۴۳ کشور در ۱۸ رشته با یکدیگر به رقابت می پردازند.

۲۰۹ ورزشکار جانباز و معلول و ۶۰ ورزشکار نابینا و کم بینا از ایران عازم این رقابت ها می شوند.