صافی نیوز

صافی نیوز / سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری قیمت های بالای پروازهای اربعین را تکذیب کرد و گفت: هیچ شرکت هواپیمایی یا آژانس مسافرتی حق ندارد حتی یک ریال بالاتر از قیمت مصوب، بلیت اربعین بفروشد. وی گفت: قیمت سفر هوایی عتبات ۶ میلیون تومان است.
هواپیما - پرواز

به گزارش صافی، میراکبر رضوی در گفتگو با برنامه صبح و گفتگوی صدای جمهوری اسلامی ایران با تکذیب قیمت ۵۸ میلیون تومانی بلیت پرواز تهران – نجف افزود: چند ماه پیش بحث قیمت ها و کف و سقف قیمت مطرح شد چون سفر عتبات از دغدغه های هموطنان است و انشاالله روزهای آینده عازم خواهند شد. یک قیمت در سایت انجمن شرکت های هواپیمایی است که خود سازمان هواپیمایی اعلام کرده هیچ شرکت، آژانس و سایت اینترنتی اجازه ندارد حتی یک ریال از آن قیمت بالاتر بفروشد و اگر این اتفاق بیافتد با مجموعه فروشنده مسلما برخورد خواهد شد.

رضوی افزود: چنین فروش هایی قطعا تخلف است که نهاد نظارتی وجود دارد و وظیفه ما هم این است و خود مردم هم به عنوان کسانی که خدمت می گیرند باید به ما اطلاع دهند اما غیر از آن خود سازمان هواپیمایی کشوری بصورت لحظه ای در کنار مردم است و حتی روابط عمومی حضور پیدا می کنند در فرودگاهها و با مردم صحبت می کنند که به کجا سفر می کنید؟ و ما قیمت را مقایسه می کنیم و اگر ببینیم شرکت یا موسسه ای گرانفروشی کرده حق مسافر را برمی گردانیم.

وی افزود: پس از پروازهای حج، از همان لحظه دغدغه ما عملیات و سفر اربعین بود و جلسات مختلفی هم تشکیل شد اولین جلسه رسمی برای این موضوع چند روز پیش اولین نشست هماهنگی پروازهای اربعین انجام شد و انشاالله از ۲۰ شهریور این سفرها آغاز و تا ۳۱ شهریور پایان می یابد.

قیمت سفر هوایی عتبات ۶ میلیون تومان است و تاکید شد فروش چارتری پرواز عتبات ممنوع، و فقط سایت شرکت های هواپیمایی امکان فروش بلیت عتبات را دارند یعنی حتی سایت های اینترنتی مجاز که الان فعالیت می کنند مجاز به این فروش نیستند و ممنوع است و فقط شرکت های هواپیمایی وارد سایت می شوند و ما الان منتظریم شرکت های هواپیمایی اعلام آمادگی کنند که برای عتبات کدام یک از شرکت ها قرار است پروازهایشان را در اختیار بگذارند و باید برنامه ریزی شود .

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری افزود: ما سه موضوع داریم که کمی ما را دچار دغدغه می کند یکی گرمای هوا، دوم گرد و غبار و سوم همزمانی اربعین با اوج و پیک پایان سفرهای تابستانی است که داریم برنامه ریزی می کنیم و اگر الان وارد سایت های اینترنتی شوید که هنوز زمان سفرهای اربعین نرسیده بعضی روزها اگر دقت کنید مثلا مسیر تهران به نجف می توانید با ۲ میلیون تومان بلیت تهیه کنید یا برگشتش زیر دو میلیون تومان یعنی پایین تر از نرخ اعلامی است و در پروازهای داخلی هم همین طور است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
دیدگاه شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سردبیران در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *