قیمت نفت بیش از یک درصد سقوط کرد

با انتشار گزارشی مبنی بر رشد ذخایر انبارهای نفت آمریکا و همچنین کاهش نگرانی از تحریم‌های این کشور علیه ونزوئلا، قیمت‌ نفت بیش از یک درصد سقوط کرد. به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، روز چهارشنبه، پس از این که گزارشی نشان داد ذخایر انبارهای نفت آمریکا رشد کرده است و با کاهش […]

با انتشار گزارشی مبنی بر رشد ذخایر انبارهای نفت آمریکا و همچنین کاهش نگرانی از تحریم‌های این کشور علیه ونزوئلا، قیمت‌ نفت بیش از یک درصد سقوط کرد.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، روز چهارشنبه، پس از این که گزارشی نشان داد ذخایر انبارهای نفت آمریکا رشد کرده است و با کاهش نگرانی از تحریم‌های آمریکا بر ضد ونزوئلا، قیمت‌های نفت بیش از یک درصد سقوط کردند.

تا ساعت ۱۴:۱۵ به وقت تهران، قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام نیمه‌سنگین تگزاس غرب آمریکا، دابلیوتی‌آی، ۷۰ سنت معادل ۱.۳۰ درصد سقوط کرد و به ۵۲.۹۶ دلار رسید.

قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال، بنچ‌مارک بین‌المللی قیمت نفت، ۷۹ سنت معادل ۱.۲۷ درصد سقوط کرد و به ۶۱.۱۹ دلار رسید.

موسسه انرژی آمریکا گزارش داد که در هفته اخیر، میزان ذخایر نفت انبارهای تجاری آمریکا ۲.۵ میلیون بشکه افزایش داشته است. داده‌های دولتی، نیمه شب چهارشنبه، توسط اداره اطلاعات انرژی آمریکا منتشر خواهد شد.

تحلیل‌گران جی‌بی‌سی انرژی، در مورد کاهش نگرانی‌های بازار در مورد تحریم‌های ونزوئلا نوشتند: گویی بازارها در مورد حذف شدن بشکه‌های نفت ونزوئلا چندان نگران نیستند.

اما این درحالیست که این اتفاق می‌تواند عرضه را در بازارهای جهان محدود کند. با این حال هنوز زمان لازم است تا تاثیر تحریم‌های ونزوئلا قیمت‌ها را به شدت افزایش دهد.

انتهای پیام/

00رای ها
امتیازدهی به مقاله