مجمع تشخیص مصلحت درباره FATF تدبیر به خرج دهد

شیراز -ایرنا -سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت: اگر مجمع تشخیص مصلحت نظام در مورد لایحه گروه ویژه اقدام مالی (FATF) و کنوانسیون ملل متحد علیه جرائم سازمان یافته فراملی موسوم به پالرمو، تدبیر به خرج ندهد فشار بر مردم افزایش خواهد یافت و مشکلات اقتصادی تشدید می شود. به گزارش خبرنگار ایرنا […]

شیراز -ایرنا -سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت: اگر مجمع تشخیص مصلحت نظام در مورد لایحه گروه ویژه اقدام مالی (FATF) و کنوانسیون ملل متحد علیه جرائم سازمان یافته فراملی موسوم به پالرمو، تدبیر به خرج ندهد فشار بر مردم افزایش خواهد یافت و مشکلات اقتصادی تشدید می شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا بهرام پارسایی، پنجشنبه در آیین معارفه فرماندار شهرستان شیراز افزود: دولت و مجلس شورای اسلامی به وظیفه خود در خصوص این لوایح عمل کردند و آنها را به تصویب رساندند و اکنون منتظر تصمیم مجمع تشخیص مصلحت نظام در این باره هستیم که از افزایش فشار در شرایط کنونی بر مردم جلوگیری کنند.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پاره ای از مشکلات اقتصادی کشور، اظهار داشت: مردم ما در عرصه های مختلف، همواره وفاداری خود را به نظام جمهوری اسلامی نشان داده‌اند و اکنون نباید به گونه ای عمل شود که مردم تصور کنند آنها را تنها برای شرکت در راهپیمایی ها و انتخابات نیاز داریم.
پارسایی ادامه داد: تحریم های موجود، شرایط اقتصادی را دشوار کرده و بعضی نیز در این شرایط، هجمه به دولت وارد می کنند و آن را مسبب مشکلات می‌دانند در صورتی که حافظه تاریخی جامعه فراموش نخواهد کرد که در دهه گذشته و در زمان دولت نهم و دهم قیمت نفت تا بشکه ای حدود ۱۵۰ دلار افزایش یافت لیکن به علت سوء مدیریت از آن شرایط ایجاد شده به خوبی استفاده نشد.
وی اضافه کرد: کسانی که اکنون علیه دولت هجمه به راه انداخته اند تصور می کنند که مردم آن دوران را فراموش کرده‌اند اما جامعه خوب می‌داند که تحریم های کنونی نتیجه بی تدبیری های دوران گذشته است.
پارسایی، ادامه داد: در شرایط کنونی همه مردم و مسئولان باید با اتحاد پای کار حاضر شوند تا به خوبی بتوانیم کشور را از این گردنه سخت به سلامت عبور دهیم.
سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی افزود: در مواجه با مشکلات کنونی هیچ بن بستی وجود ندارد و در بسیاری از موارد تنها به شجاعت در تصمیم گیری مدیران نیازمندیم.
وی با تاکید بر اینکه برای تامین نیازهای مردم ضروری است از بخشنامه ها عبور کنیم، گفت: روند صدور مجوزهای اشتغالزایی باید تسهیل و موانع حوزه کارآفرینی برداشته شود.
پارسایی، در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: کسانی که با شعارهای قومیتی و منطقه ای باعث بروز تفرقه در بین مردم می شوند بیشترین خیانت را به کشور می کنند و در شرایط کنونی ضروری است که همه مردم و جناح های سیاسی در کنار هم با وحدت رویه در کنار دولت قرار گیرند.
کنوانسیون ملل متحد علیه جرائم سازمان‌ یافته فراملی (پالرمو) از معاهده‌های چندجانبه مورد حمایت سازمان ملل متحد است که در ۱۵ نوامبر سال ۲۰۰۰ با قطعنامه مجمع عمومی این سازمان به تصویب رسید.
طرح کنوانسیونی این معاهده در دسامبر ۲۰۰۰ در پالرموی ایتالیا برای امضای دولت ها باز شد و به امضای ۱۴۷ دولت از جمله ایران رسید به همین دلیل به آن کنوانسیون پالرمو گفته می‌شود.
کنوانسیون پالرمو دارای سه پروتکل تکمیلی از جمله پروتکل پیشگیری، سرکوب و مجازات قاچاق اشخاص به ویژه زنان و کودکان، پروتکل علیه قاچاق مهاجران از طریق زمین، دریا و هوا و پروتکل علیه تولید غیرقانونی و قاچاق مهمات است که دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد به عنوان عهده‌دار این کنوانسیون و پروتکل‌های آن عمل می‌کند.
**انقلاب اسلامی در اوج افتخار
امام جمعه موقت شیراز نیز در این آیین بیان کرد: با وجود مشکلات، انقلاب اسلامی ایران اکنون در اوج موفقیت‌ها و افتخار قرار دارد بگونه ای که در چهار دهه گذشته، بیش از چهار میلیون طرح عمرانی در کشور به بهره برداری رسیده و مردم از مزایای آن بهره مند هستند.
حجت الاسلام محمدحسن مرادی افزود: در زمان رژیم گذشته، مواد غذایی تنها برای مصرف ۳۴ روز در کشور وجود داشت که آن هم اغلب از کشورهای دیگر وارد ایران می‌شد.
در این آیین، محمدرضا امیری به عنوان فرماندار شهرستان شیراز معرفی و از خدمات اسفندیار احمدی منش سرپرست پیشین این فرمانداری تجلیل شد.
۹۸۷۳ /۶۱۱۸ /۲۰۲۷
انتهای پیام/

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله