مدیرعامل آسمان: هواپیمای A.T.R نقض فنی نداشت

مدیرعامل شرکت هواپیمائی آسمان با بیان اینکه هنوز علت دقیق حادثه هواپیمای A.T.R مشخص نشده، گفت: هواپیمای A.T.R نقض فنی نداشت. حسین علایی مدیرعامل شرکت هواپیمائی آسمان با اشاره سقوط هواپیمای A.T.R این شرکت در کوههای دنا گفت: سازمان هواپیمائی مسوول بررسی علت سانحه است و ما منتظر گزارش نهایی آنها هستیم. وی افزود: با […]

مدیرعامل شرکت هواپیمائی آسمان با بیان اینکه هنوز علت دقیق حادثه هواپیمای A.T.R مشخص نشده، گفت: هواپیمای A.T.R نقض فنی نداشت.

حسین علایی مدیرعامل شرکت هواپیمائی آسمان با اشاره سقوط هواپیمای A.T.R این شرکت در کوههای دنا گفت: سازمان هواپیمائی مسوول بررسی علت سانحه است و ما منتظر گزارش نهایی آنها هستیم. وی افزود: با توجه به پیدا شدن جعبه سیاه این هواپیما، با بازخوانی اطلاعات دستگاه ثبت اطلاعات فنی پرواز (FDR) و دستگاه ثبت صداهای کابین و هواپیما (CVR)، علت حادثه مشخص خواهد شد.

مدیرعامل شرکت هواپیمائی آسمان گفت: جعبه سیاه که به فرانسه ارسال شده برگشته و مسئولین در حال بررسی و کار کارشناسی در این زمینه هستند.

علایی با بیان اینکه هر سانحه هوایی می تواند ناشی از سه علت باشد، افزود: نقص فنی هواپیما، اشتباه خلبان و شرایط نامناسب جوی از عمده ترین دلایل سقوط هواپیما و سوانح هوایی است. البته در برخی مواقع ترکیبی از این عوامل هم در یک سانحه دیده می شوند.

وی اضافه کرد: البته دلایل دیگری هم می تواند در سوانح هوایی نقش داشته باشد مثل اتفاقات ناخواسته اصابت موشک به هواپیما.

مدیرعامل شرکت هواپیمائی آسمان با بیان اینکه برای بررسی علت سقوط این هواپیما نباید با حدس و گمان صحبت کرد، گفت: ما معتقدیم که هواپیما هیچ نقص فنی نداشت.

علایی در پاسخ به سوالی مبنی بر حضورش در جلسات بررسی سقوط این هواپیما تصریح کرد: مسئولین هر وقت از ما توضیح بخواهند، ارائه می کنیم.

هواپیمای ای تی آر ۷۲ – ۶۰۰متعلق به هواپیمایی آسمان در ساعت ۸:۰۵ صبح روز یکشنبه ۲۹ بهمن فرودگاه مهرآباد را به مقصد یاسوج ترک کرد اما در نزدیکی یاسوج به قله های دنا برخورد کرد. این هواپیما ۶۶ مسافر و کادر پروازی داشت. بعد از سه روز جستجو لاشه های هواپیما و برخی اجساد پیدا شده و جستجوی برای پیدا کردن همه اجساد ادامه دارد.