مدیر حوزه‌های علمیه خواهران: حجاب اجباری و اختیاری معنایی ندارد/ رقص دختران در جشن تهران با شرافت دینی در تعارض است مدیر حوزه‌های علمیه خواهران با بیان اینکه برخی افراد هجمه هایی را به حجاب وارد می کنند، تاکید کرد: حجاب اجباری و اختیاری معنایی ندارد و ملت ایران با افتخار پذیرای حجاب اسلامی شدند. […]

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران: حجاب اجباری و اختیاری معنایی ندارد/ رقص دختران در جشن تهران با شرافت دینی در تعارض است

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران با بیان اینکه برخی افراد هجمه هایی را به حجاب وارد می کنند، تاکید کرد: حجاب اجباری و اختیاری معنایی ندارد و ملت ایران با افتخار پذیرای حجاب اسلامی شدند.

حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم بهجت پور امروز در دوازدهمین جشنواره سراسری قرآن و عترت حوزه‌های علمیه خواهران در قم با بیان اینکه برخی از برنامه ها و فعالیت ها سنخیتی با فرهنگ دینی و حجاب و عفاف ندارد، تصریح کرد: رقص دختران در جشنی در تهران با شرافت دینی و حیا در تعارض است و باید برای آن فکری شود. این امر دغدغه‌هایی را برای علما به وجود آورده است؛ باید مراقب بود چنین رویدادهای تلخی تکرار نشود.

وی بیان کرد: همه زنان باید با پیروری از شخصیت حضرت فاطمه(س) پاکدامنی و تقوا پیشه کنند و این روحیه تقوا در جامعه نیز پیاده شود. زنان مسلمان دارای ظرفیت های بالنده علمی و دینی در عرصه های مختلف هستند که به واسطه پاکدامنی و تقوا آن را به دست آورده اند.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران افزود: قرآن کریم از زنانی یاد کرده است که در پاکدامنی و حیا و بزرگی و تقوا الگو و اسوه هستند؛ در واقع سیمایی که قرآن از زنان برجسته نشان می‌دهد، سیمای اهل عبادت و بندگی و تقوا می باشد چنین زنانی به مقام والای انسانی دست یافته اند.

بهجت پور اظهار کرد: یکی از افتخارات بزرگ زنان، وجود حضرت فاطمه(س) است که در زندگی زنان، اسوه ای بی نظیر و وارسته است؛ طلاب و مبلغین باید به تبیین زندگی این بانوی بزرگ در عرصه‌های مختلف فردی و اجتماعی و دینی و اخلاقی و خانوادگی بپردازند تا زنان به خوبی با چنین شخصیتی آشنا شوند.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران ادامه داد: همه فعالیت‌های حوزه‌های علمیه خواهران در جهت نزدیک شدن به مسیر حضرت فاطمه زهرا (س) است؛ حوزه‌های علمیه خواهران باید با چنین رویکردی اثرگذار باشند و با پیروی از راه فاطمه زهرا(س) در راه آموزش، تهذیب و تربیت قدم بردارند.

دوازدهمین جشنواره سراسری قرآن و عترت حوزه‌های علمیه خواهران و تجلیل از برگزیدگان قرآنی حوزه‌های علمیه خواهران در قم برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین رضا اسکندری معاون فرهنگی تبلیغی حوزه‌های علمیه خواهران در مورد برگزاری این جشنواره عنوان کرد: در حدود ۱۲ هزار بانوی طلبه در این جشنواره با رویکرد سبک زندگی اسلامی و اقتصاد مقاومتی شرکت کرده اند که در نهایت ۹۰ نفر مورد تجلیل قرار گرفتند.

وی تصریح کرد: حضور بانوان در عرصه‌های دینی و علمی موجب مباهات است و خوشبختانه در این دوره رشد چشمگیری در حضور بانوان در جشنواره داشته ایم.

حجت الاسلام والمسلمین اسکندری بیان کرد: با توجه به حضور گسترده بانوان در حدود ۳۰۰ درصد نسبت به سال قبل شرکت کنندگان بیشتری به رقابت پرداختند.

وی خاطرنشان کرد: قرآن کریم کتاب زندگی است و باید با تدبر در آیات، راه سعادت و خوشبختی و رستگاری را پیدا کنیم. قرآن کریم برای همه ابعاد زندگی انسان دارای برنامه ای جامع است و باید سبک و سیاق زندگی را از آیات آن جستجو کرد. اگر حقایق قرآن را درک کنیم و معارف آن را در زندگی پیاده نمائیم راه سعادت را یافته ایم چرا که قرآن مسیر حق را روشن می کند.

حجت الاسلام والمسلمین اسکندری افزود: همه باید قرآن را با زندگی خود تطبیق دهند طلاب نیز با ترویج فرهنگ قرآنی جامعه را به سمت تدبر و فهم قرآن ترغیب نمایند.قرآن و عترت دو عنصر جدایی ناپذیر هستند و زمانی معنا می یابند که در کنار هم باشند. خوشبختانه با چنین نگاهی در سالهای اخیر اهتمام ویژه ای نسبت به مفاهیم نهج البلاغه داشته ایم.