امروز: شنبه، 2 مهر 1401 23:49

مردم آذربایجان ‎شرقی ۲۰ میلیارد تومان زکات پرداخت کردند

صافی – مدیرکل کمیته امداد آذربایجان شرقی گفت: مردم نیکوکار آذربایجان شرقی در ۹ ماهه امسال ۲۰ میلیارد و ۴۸ میلیون تومان زکات پرداخت کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹۱ درصد رشد داشته است.

محمد کلامی، مدیرکل کمیته امداد استان آذربایجان شرقی اظهارکرد: مردم نیکوکار این استان در ۹ ماهه امسال ۲۰ میلیارد و ۴۸ میلیون تومان زکات پرداخت کردندکه نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹۱ درصد رشد داشته است.

کلامی با بیان اینکه از هزار و ۶۱۰ روستای مشمول زکات در آذربایجان شرقی، کشاورزان هزار و ۳۳۶ روستا زکات خود را پرداخت کرده اند، ادامه داد: ۶۱ درصد از زکات جمع آوره شده در ۹ ماهه سال جاری برای امور محرومان هزینه شده است.

وی با اشاره به اینکه امسال ۳۶ دوره آموزشی برای عاملان زکات استان برگزار شد، بیان کرد: مردم آذربایجان شرقی امسال پنج میلیارد و ۹۷۲ میلیون تومان زکات فطره پرداخت کردند که ۱۰۰ درصد آن برای محرومان و نیازمندان هزینه شد.

مدیرکل کمیته امداد استان آذربایجان شرقی با اعلام اینکه امسال ۴۴۵ مبلغ زکات برای ترویج زکات به روستاها اعزام شدند، افزود: همچنین دو هزار و ۹۲۹ عامل افتخاری زکات در شهرها و روستاهای استان مشغول فعالیت و ترویج زکات هستند.

وی با اشاره به نحوه هزینه و مصرف زکات جمع آوری شده در آذربایجان شرقی، عنوان کرد: پرداخت ۱۳۱ مورد کمک هزینه جهیزیه و تامین لوازم خانگی، کمک به بهسازی و تعمیر مسکن ۲۸۲ خانوار مددجو و نیازمند، تامین هزینه های درمان و تحصیل هزار و ۱۵۸ نیازمند، آزادی چهار زندانی، ساخت و تعمیر۱۵۳ پروژه عمرانی عام المنفعه و پرداخت کمک معیشت به ۴۸ هزار و ۵۰۴ خانوار نیازمند از جمله موارد هزینه کرد زکات در ۹ ماهه امسال بوده است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سردبیران در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پس از این بخوانید...