سرپرست وزارت بهداشت:

مردم نگران تهیه دارو نباشند

صافی - سرپرست وزارت بهداشت گفت: منابع مورد نیاز طرح تحول نظام سلامت را تأمین می‌کنیم و مشکلی وجود ندارد.

سعید نمکی عصر (جمعه) در حاشیه بازدید از طرح‌های درمانی اصفهان در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: برای تأمین داروهای پایه اقدامات لازم را برای کمک به افراد نیازمند انجام داده‌ایم و تا پایان سال آینده هیچ مشکلی نداریم و مردم نگران تهیه دارو نباشند.

وی افزود: دنبال راهکارهایی هستیم تا ضمن پیشگیری، به کمتر شدن هزینه مردم در حوزه دارو کمک کنیم و در این جهت بسیج همگانی را برای کاهش و کنترل بیماری‌های غیر واگیردار مثل انواع سرطان‌ها، دیابت، قلبی و عروقی تدارک دیده‌ایم و دنبال خدمت صادقانه به مردم به ویژه محرومان و نیازمندان جامعه هستیم.

نمکی گفت: برای کمک به بیماران به خصوص بیماران خاص بسته‌های مختلفی از جمله ماندگاری طبیب در مناطق محروم، حمایت از بیماران صعب‌العلاج و کاهش پرداخت از جیب بیماران را تدارک دیده‌ایم و مصمم هستیم طرح تحول نظام سلامت را با جدیت دنبال کنیم تا بتوانیم به مردم ایران خدمت رسانی شایسته انجام دهیم.

سرپرست وزارت بهداشت ادامه داد: گرفتن فرانشیز از بیماران بیمه تأمین اجتماعی که چند وقتی است مطرح شده، منتفی شده و باید دنبال طرح‌هایی باشیم که خدمت رسانی را بیشتر و بهتر کند، این مردم استحقاق بیشترین و بهترین خدمات هستند و نباید در زمان بیماری مشکلی بر دردشان اضافه شود.

انتهای پیام/

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله