سرپرست وزارت بهداشت:

مشکلی در تهیه و توزیع داروهای اساسی نیست

صافی - سرپرست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بر اساس گزارش ها هیچ مشکلی در زمینه تهیه و توزیع داروهای اساسی به ویژه داروی بیماران خاص و صعب العلاج در کشور وجود ندارد.

سعید نمکی روز جمعه در حاشیه بهره برداری چند طرح عمرانی و آموزشی در جمع خبرنگاران کاشان افزود: شاید به دلیل برخی مسائل گمرکی اندکی تاخیر در توزیع برخی اقلام ایجاد شده بود که با آغاز مسوولیت اینجانب در وزارت بهداشت، موضوع پیگیری و برطرف شد.

وی بیان کرد: در مورد داروی اساسی و حیاتی اکنون کمبودی وجود ندارد و با تشکیل ستاد ویژه ای در وزارت بهداشت در این زمینه، حتی مردم اطمینان داشته باشند که تا پایان سال آینده مشکلی وجود نخواهد داشت.

سرپرست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مورد طرح های عمرانی در دست اقدام و اعتبار برای سال آینده اضافه کرد: اولویت تخصیص اعتبارها با طرح هایی خواهد بود که در سال های ۹۸ و ۹۹ قابل بهره برداری باشند.

وی با بیان اینکه کمبود تخت بیمارستانی در کلان کشور نداریم، تصریح کرد: توزیع تخت ها اما عادلانه نیست که برای برطرف کردن آن با روش ورود مستقیم دولت در تکمیل طرح های نیمه تمام، کمک به ورود بخش خصوصی با حمایت تسهیلات دولتی و جلب کمک خیرین اقدام خواهیم کرد.

نمکی اضافه کرد: خیرین البته در کشور به طرح های زیادی کمک می کنند و نزدیک به ۲ هزار تخت بیمارستانی را با کمک آنها پیش می بریم و این سوای کمک های آنها در تهیه دارو، رسیدگی به بیماران سرطانی، درمان سرپایی و شیمی درمانی است.

وی در ادامه به سفر خود به کاشان اشاره کرد و گفت: برای بهره بردای از چند طرح این سفر انجام شده که در اجرای آن خیرین کمک زیادی کردند که امیدواریم خداوند به همه کسانی که کار خیر در این کشور انجام می دهند، عمر با برکت بدهد.

چهار طرح درمانی، رفاهی و آموزشی با صرف افزون بر ۳۰۲ میلیارد و ۳۴۰ میلیون ریال روز جمعه در آیینی با حضور سرپرست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و جمعی از مسوولان شهرستانی در کاشان به بهره برداری رسید.

دیدار با نماینده ولی فقیه در شهرستان و بازدید از طرح ساخت بیمارستان بقیه الله الاعظم (عج) از دیگر برنامه های سعید نمکی در سفری یکروزه به کاشان است.

انتهای پیام/

00رای ها
امتیازدهی به مقاله