مصرف داروهای نیروزا سیستم ایمنی بدن را تضعیف می کند

صافی نیوز / «قباد محمدی» با بیان اینکه مضرات مصرف داروهای نیروزا بر کسی پوشیده نیست، افزود: مصرف استروئیدها سیستم ایمنی بدن را در مقابل تمام بیماری‌ها از جمله HIV (ایدز) تضعیف می‌کند.

به گزارش صافی به نقل از ایرنا، قباد محمدی گفت: پیشگیری از مصرف مکمل های غیر مجاز و تقلبی در باشگاه های ورزشی نیازمند توجه و نظارت جدی مسوُولان استانی دستگاه‌های ذی ربط دارد.

وی اظهار داشت:براساس تفاهم نامه منعقد شده با اداره ورزش و جوانان، این اداره کل متعهد شده که از تمام مالکان باشگاه‌های ورزشی و بدنسازی به منظور دخالت نکردن در عرضه داروها، مکمل‌های ورزشی و غذایی و امور پزشکی تعهد نامه ماه محضری اخذ کند.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه گفت:همچنین در این تفاهم نامه آموزش مستمر مدیران، مربیان و ورزشکاران باشگاه‌های ورزشی در مورد عوارض مصرف مکمل‌های ورزشی در دستور کار اداره ورزش و جوانان استان قرار گرفته است.

دکتر محمدی افزود: یکی دیگر از معضلاتی که اخیراً شاهد آن هستیم استفاده سالن‌های زیبایی بانوان از تجهیزات غیرمجازی است که به سلامت پوست آسیب می‌رساند.

وی تصریح کرد:این موضوع در اغلب آرایشگاه ‌های زنانه فراگیر شده و روندی رو به افزایش دارد و باید در این خصوص نظارت لازم صورت گیرد.

انتهای پیام/