اربیل – ایرنا – در دیدار سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در اربیل مرکز اقلیم کردستان عراق با وزیر دارایی این منطقه، بر سر چگونگی بازپرداخت مطالبات طرف های ایران توافق شد. به گزارش ایرنا، در دیدار مرتضی عبادی سرکنسول ایران در اربیل با ریباز حملان وزیر دارایی اقلیم کردستان عراق، مطالبات طرف های ایرانی مورد […]

اربیل – ایرنا – در دیدار سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در اربیل مرکز اقلیم کردستان عراق با وزیر دارایی این منطقه، بر سر چگونگی بازپرداخت مطالبات طرف های ایران توافق شد.

به گزارش ایرنا، در دیدار مرتضی عبادی سرکنسول ایران در اربیل با ریباز حملان وزیر دارایی اقلیم کردستان عراق، مطالبات طرف های ایرانی مورد بحث و تبادل تبادل نظر قرار گرفته و بر چگونگی باز پرداخت مطالبات افراد حقیقی و حقوقی ایرانی توافق شد.
در این دیدار همچنین در خصوص مسائل مورد علاقه و فعالیت شرکت های پیمانکاری و تجاری ایران بحث و تبادل نظر شد.
براین اساس ضمن موافقت با پرداخت بخشی از مطالبات صادر کنندگان ایرانی ، برای پرداخت بیست درصد از مطالبات شرکت های پیمانکاری ایرانی که در کردستان عراق فعالیت دارند توافق شد.
از این رو شرکت های پیمانکاری ایرانی فعال در اقلیم در هماهنگی با کارشناسی اقتصادی سرکنسولگری کشورمان در اربیل می توانند از این هفته با مراجعه به مراکز مرتبط نسبت به اخذ بخش دوم مطالبات خود اقدام کنند.
پیشتر نیز ۱۵ درصد از مطالبات توافق و پرداخت شده بود.
خاورم*۱*۳۸۰**
انتهای پیام/