معاون وزیر ورزش: استقلال و پرسپولیس نباید بی صاحب باشند

تهران – ایرنا – معاون وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه استقلال و پرسپولیس نمی‌توانند بی‌صاحب باشند، گفت: تلاش این وزارتخانه واگذاری این دو باشگاه به مردم است و باید تا آن زمان حال این دو باشگاه خوب باشد. به گزارش ایرنا، «محمد رضا داورزنی» در سخنانی که امروز شنبه پایگاه اطلاع رسانی وزارت […]

تهران – ایرنا – معاون وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه استقلال و پرسپولیس نمی‌توانند بی‌صاحب باشند، گفت: تلاش این وزارتخانه واگذاری این دو باشگاه به مردم است و باید تا آن زمان حال این دو باشگاه خوب باشد.

به گزارش ایرنا، «محمد رضا داورزنی» در سخنانی که امروز شنبه پایگاه اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان منتشر کرده است، افزود: این وزارتخانه مصوبه دولت برای واگذاری دو باشگاه را گرفته و مسئولیت آن در اختیار سازمان خصوصی سازی است تا این نهاد فرایند آن را بررسی کند.
وی گفت: بدون شک ما در وزارت ورزش و جوانان بیش از دیگران علاقه داریم هر چه زودتر این دو باشگاه به مردم واگذار شود. البته این دو باشگاه در دو سال اخیر فوق العاده خوب کار کردند و نباید به برنامه های آنها آسیب زد. بلکه باید تا زمان واگذاری حال این دو باشگاه خوب باشد و پس از آن کار در هیات مدیره دنبال شود.
معاون وزیر ورزش و جوانان در خصوص میزان پرداختی این وزارتخانه به فدراسیون فوتبال تصریح کرد: در ۹ ماه گذشته نزدیک به ۲۶ یا ۲۷ میلیارد تومان به فدراسیون فوتبال پرداخت کردیم که ۱۱ میلیارد تومان فقط برای آماده سازی تیم و پاداش ها بود. البته درآمد حاصل از صعود در جام ملت ها۲۰۱۹ و صعود به جام جهانی ۲۰۱۸ از جمله درآمدهای فدراسیون است و باید گفت عملکرد فوتبال ما در ۵ سال گذشته به گونه ای بوده که همیشه در جایگاه نخست رنکینگ آسیا قرار گرفت.
وی ادامه داد: تیم ملی فوتبال در جام جهانی عملکرد فوق العاده ای داشت و در جام ملت ها پنج بازی خوب انجام داد و فقط در مصاف با ژاپن به دلیل یک اشتباه شکست خوردیم که نمی توان فقط برای نتیجه یک دیدار زحمات فدراسیون و بازیکنان را زیر سئوال برد.
معاون وزیر ورزش درباره کارلوس کی روش نیز اظهار کرد: باید در تمام رشته ها به گونه ای فعالیت کنیم که بازیکنان، مدیریت و کادر فنی در خدمت برنامه قرار گیرند.
داورزنی درباره گلایه بعضی از ورزشکاران به دلیل توجه بیش از حد به فوتبال تصریح کرد: به صلاح ورزش و ورزشکاران نمی دانم این موضوعات را در فضای مجازی مطرح کنند و خودشان را با سایر رشته ها مقایسه کنند. البته هر رشته شرایط و جایگاه خاص خود را دارد و قهرمان ها سرمایه های ورزش کشور هستند که باید دغدغه آنها را بررسی کرد.
ورزشی**۹۰۲۹**۱۵۹۷
انتهای پیام/