مهاجم اسبق تیم ملی:

قوی تر از ژاپن هستیم

صافی - مهاجم اسبق تیم ملی فوتبال ایران، گفت: هرچند ژاپنی ها سرمایه گذاری عظیمی در فوتبال انجام داده اند، اما تیم ایران شرایط بهتری دارد و قوی تر است.

«عبدالعلی چنگیز» در خصوص دیدار امروز ایران و ژاپن در مرحله نیمه نهایی جام ملت های آسیا، اظهار داشت: نتایجی که تیم ملی ایران کسب کرده، گویای همه چیز است. سالی است که تیم ایران توانایی قهرمانی در آسیا را دارد و با کنار رفتم اکثر تیم های مدعی، بهترین فرصت را در اختیار داریم.

وی با بیان اینکه ژاپن همواره تیم خوبی است، اظهار داشت: هرچند آنها نسبت به جام جهانی ضعیف تر شده اند، اما تیمی حرفه ای هستند که برای رویارویی با ایران انگیزه های زیادی دارند.

چنگیز در پاسخ به این پرسش که تیم ملی توانایی شکست دادن ژاپن را دارد؟ گفت: در حال حاضر ایران قوی تر از ژاپن است، ولی آنها حرفه ای هستند و همواره حریف دشواری محسوب می شوند.

مهاجم اسبق تیم ملی ایران، ادامه داد: یکی از بهترین تیم های ملی خود در تمام ادوار را در اختیار داریم که از کادر فنی و بازیکنان بزرگی تشکیل شده است. این تیم توانایی زیادی دارد و می تواند به طلسم ۴۳ قهرمان نشدن ایران در بزرگترین تورنمنت ملی قاره آسیا پایان دهد.

وی تاکید کرد: در این شراط حساس فعلی همه باید حمایت از تیم ملی را دستور کار خود قرار دهیم و از پرداختن به مسائل حاشیه ای که ممکن است به تیم ملی ضربه بزند، خودداری کنیم.

چنگیز در پایان گفت: خاطرات خوبی از بازی با ژاپن دارم. ۳۱ شهریور ۱۳۶۵ با این تیم رو به رو شدیم که با گل های من و ناصر محمدخانی به پیروزی دو بر صفر رسیدیم.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله