مهناز افشار: من هم یکی از پیرزن های سینمای ایران هستم

پیمان معادی، مهناز افشار، شقایق دهقان، مهراب قاسم خانی، سیامک صفری و پانته‌آ پناهی‌ها بازیگران فیلم ناگهان بودند که توانستند بازی‌های درخشانی از خود نشان دهند. به گزارش خبرنگار ایلنا، فیلم ناگهان درخت از جمله فیلم‌های سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر است که قصه آن در سه دوره تاریخی روایت می‌شود. عوامل فیلم در […]

پیمان معادی، مهناز افشار، شقایق دهقان، مهراب قاسم خانی، سیامک صفری و پانته‌آ پناهی‌ها بازیگران فیلم ناگهان بودند که توانستند بازی‌های درخشانی از خود نشان دهند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، فیلم ناگهان درخت از جمله فیلم‌های سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر است که قصه آن در سه دوره تاریخی روایت می‌شود. عوامل فیلم در نشست نقد و بررسی آن معتقد بودند با شاعرانگی کارگردان در این فیلم روبه رو هستیم.

صفی یزدانی(کارگردان) در این خصوص گفت: از تمام آنچه در طول زندگی‌ام خوانده و دیده‌ام در ساخت این فیلم الهام گرفتم.

او درخصوص نشانه‌گذاری در فیلمهایش و این مهم که ناگهان درخت ادامه در دنیای تو ساعت چند است، گفت: یک نگاه خاص به رشت دارم و فکر می‌کنم دارم با تماشاچیان خودم کدهایی رد و بدل می‌کنم و اگر کسی آن فیلم را ندیده باشد بازهم علائم را میبیند.

او درخصوص علاقه زیادش به رشت گفت: رگ مادری من به رشت می‌رسد و من خودم را رشتی جا می‌زنم.

پیمان معادی (تهیه‌کننده و بازیگر) نیز درخصوص فیلمنامه گفت: فیلمنامه کامل بود و هیچ دخالتی در آن نداشتم. البته که فیلمنامه را دوست داشتم و از جنس سینمای من است. این فیلم را با تمام وجود دوست داشتم.

او ادامه داد: قرار نیست این فیلم ۲۵ میلیارد بفروشد.از این رو در ساخت آن سعی کردیم ۱۰ درصد از مخاطبان عاشق سینما را جذب کنیم. موسیقی فیلم ناگهان درخت نیز مانند آنچه در فیلم در دنیای تو ساعت چند است می‌شنویم خاص و دلرباست. تلفیقی از موسیقی فرانسه و گیلک.

کریستف رضایی در خصوص موسیقی فیلم گفت: خوشحالم که موسیقی در دنیای تو ساعت چند است مورد استقبال قرار گرفت ولی قابل پیشبینی نبود. در این میان سعی کردم در موسیقی ناگهان درخت بیشتر روی رنگها و دیالوگ‌ها تمرکز کنم و رنگ و تصویر در موسیقی به نمایش درآمده است. در واقع با ساخت این موسیقی به این نتیجه رسیدم که رابطه خاصی بین موسیقی فرانسه و شمال ایران وجود دارد.

زهرا عباسی (بازیگر نقش مادر) که نخستین تجربه بازی خودرا پشت سر گذاشت نیز گفت: همه عوامل با من خوب رفتار کردند و به من امید دادند.

محراب قاسم خانی نیز با تاکید بر آنکه کسی بد تر از او بازی نکرده، گفت: به دنبال کار جدید نیستم اما این تجربه برایم جذاب بود.

مهناز افشار نیز در واکنش به این نقد که در این فیلم بد بازی کرده است، گفت: یزدانیان از من خواست نقشی را بازی کنم که تاحالا نبوده باشم. در این میاد نقدها مارا قوی‌تر می‌کند.

افشار در ادامه خود را یکی از پیرزن‌های سینمای ایران نامید و تصریح کرد: در راستای صحبت‌های معتمدآریا، منتقدان بدانند که با این واژه‌ها ما قوی‌تر می‌شویم.

در خلاصه داستان ناگهان درخت آمده است: فرهاد زندگی خود را از کودکی تا ۵۰ سالگی برای روانکاو تعریف می‌کند.

پیمان معادی، مهناز افشار، شقایق دهقان، مهراب قاسم خانی، سیامک صفری و پانته‌آ پناهی‌ها بازیگران این فیلم بودند که توانستند بازی‌های درخشانی از خود نشان دهند. البته می‌توان رد در دنیای شما چند است صفی یزدانیان را نیز در ناگهان درخت ببینیم.

انتهای پیام/

00رای ها
امتیازدهی به مقاله