صافی - طبق مطالعات جدیدی که در حوزه غذا و سلامت انجام شده، مصرف زیاد موادغذایی فوق فراوری شده و ناسالم، طول عمر را کاهش می‌دهد.

براساس اطلاعات بدست آمده، ۱۰درصد افزایش مصرف این نوع موادغذایی، خطر مرگ را ۱۴درصد بالاتر می‌برد.

خوردن غذاهای فوق فراوری شده می‌تواند مسبب بروز عادت‌های ناسالم دیگری مثل کاهش شدید فعالیت بدنی و مصرف سیگار نیز باشد.

اما منظور از غذاهای فراوری شده و فوق فراوری شده چیست؟

موادغذایی فراوری شده و فوق فراوری شده

موادغذایی که فراوری شده‌اند شامل میوه‌های خرد یا خشک شده، سالادهای بسته‌بندی شده و آجیل و مغزهای بوداده است. بعضی روش‌های فراوری موادغذایی برای حفظ سلامت و جلوگیری از فساده موادغذایی انجام می‌شود مثل تن ماهی، کنسرو میوه یا حبوبات یا موادغذایی یخ زده. ماست و دیگر مشتقات شیر، کره بادام زمینی و بسیاری دیگر از موادغذایی سالمی که حاوی مقدار زیادی ویتامین D و کلسیم هستند نیز در این دسته قرار می‌گیرند.

اما بعضی موادغذایی که به شکل سنگین‌تری فراورده می‌شوند، مشکل اصلی و تهدید کننده سلامت انسان هستند که به آنها فوق فراوری شده گفته می‌شود. چرا که معمولا حاوی مقدار زیادی نمک، شکر، روغن و چربی، مواد نگهدارنده، ترکیبات صنعتی و رنگ و طعم‌دهنده‌های مصنوعی هستند. اغلب غذاهای نیمه آماده، میان وعده‌های حاضری و انواع مختلف سس‌ها در این دسته قرار می‌گیرند.

مصرف مواد فوق فراوری شده را به حداقل برسانید

موادغذایی فوق فراوری شده‌ای که برای حفظ سلامتی باید مصرفشان را به حداقل برسانید:

عناصر و ترکیبات به کار رفته در محصولات فوق فراوری شده، باعث می‌شود که زمان کمتری برای آماده‌سازی آنها نیاز باشد، عطر و طعم جذابی داشته و اغلب قیمت کمتری نسبت به دیگر موادغذایی دارند. بخاطر همین دلایل، این نوع موادغذایی طرفداران زیادی دارند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : CNN