امروز: پنج شنبه، ۱۴ مهر ۱۴۰۱ ۱۴:۴۴

صافی – معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور گفت: سالانه ۲۸ میلیارد متر مکعب آب در غذاهایی مصرف می‌شود که دور ریخته می‌شوند.

معصومه ابتکار طی تماس تصویری در برگزاری همایش بانوی آب که در سالن انتظام رشت برگزار شد، گفت: بسیار علاقمند بودم که امروز در این همایش حضور یابم اما به دلیل شرایط جوی که مانع از فرود هواپیما در فرودگاه رشت پیش آمد، نتوانستم در استان سرسبز حضور یابم.

وی افزود: مصرف و مدیریت آب مساله جدی در کشور است و تلاش دولت نیز این است که بهترین برنامه‌ریزی‌ها در این امر لحاظ شود. تحقق این اهداف مهم نیاز جدی به مشارکت و توجه مردم دارد.

ابتکار ادامه داد: اهمیت استفاده صحیح از آب و همچنین کاهش آلودگی و هدر رفت آب باید در اولویت کاری همه ما قرار بگیرد.

وی تصریح کرد: به دلیل نقش پر رنگی که زنان در خانواده و ترویج فرهنگ مصرف صحیح آب دارند، در تحقق این اهداف موثرند.

معاون رئیس جمهور خاطرنشان کرد: علاوه بر این قشر ارزشمند، همه باید در حوزه آب تأثیرگذار باشیم تا وضعیت آب کشور بهبود یابد.

ابتکار هدف از برگزاری چنین همایش‌هایی را ایجاد بسیج اجتماعی برای جلوگیری از هدر رفت آب‌ها عنوان کرد و افزود: می‌توانیم با آموزش الگوی مصرف آب، این ماده ارزشمند را از هدر رفت‌ها نجات دهیم.

وی تصریح کرد: سالانه ۲۸ میلیارد متر مکعب آب از غذایی‌هایی هدر می‌رود که دور ریخته می‌شوند. توجه به ارزش غذایی و مصرف پخت و مصرف به اندازه غذاها باید در جامعه جدی گرفته شود.

ابتکار گفت: برای همه استان‌ها مساله آب مهم است و برای اصلاح الگوی کشت و آبیاری در مزارع باید بیش از گذشته کار کنیم.

وی افزود: زنان در خانواده مدیریت منابع را برعهده دارند. در همه شهرها و روستاهای گیلان با بهره‌مندی از شبکه اجتماعی باید روش‌های جدید را برای مصرف آب ترویج دهیم.

معاون رئیس جمهور گفت: همه باید موضوع مصرف آب را در اولویت کاری برنامه زندگی قرار دهیم.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
دیدگاه شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سردبیران در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار