مسئول بنیاد فرهنگ و اندیشه اسلامی دفتر تبریز:

هدف از شکل گیری انقلاب اسلامی ایران برپایی تمدن اسلامی است

صافی - مسئول بنیاد فرهنگ و اندیشه اسلامی دفتر تبریز رسیدن به تمدن عظیم اسلامی را هدف مهم برپایی انقلاب اسلامی دانست و گفت: اولین قدم ها به دست ملت ایران در جهت ایجاد حاکمیت قرآن برداشته شد.

حجت الاسلام علی اکبری، ظهر امروز در پیش از خطبه های نماز جمعه شهر مرند در حسینیه امام خمینی(ره) با اشاره به اینکه بنیاد فرهنگ واندیشه انقلاب اسلامی از سال ۹۰ کار خود را آغاز کرده است، ابراز داشت: این بنیاد با حضور نخبگان حوزه و دانشگاه نسبت به ترویج آرمان های انقلاب و امام و رهبری اقدام می کند.

وی افزود: ۱۰ جلد کتاب به زودی متشکل از فرمایشات امام و رهبری منتشر می شود که در یکی از مناسبت های پیش رو رونمایی خواهد شد.

مسئول بنیاد فرهنگ و اندیشه اسلامی دفتر تبریز با بیان اینکه دوری از گفتمان امام و رهبری باعث ایجاد برخی مشکلات در این نظام شده است، تاکید کرد: حتی در سطح نخبگان این نگاه کلان تبیین نشده است چالش اساسی انقلاب این است که نظام جدیدی برای بشریت تبیین کند، ما انقلاب نکردیم تا قیمت مرغ و کالا کاهش پیدا کند.

حجت الاسلام اکبری خاطرنشان کرد: همه باید نسبت به انقلاب اسلامی و ولایت فقیه التزام عملی داشته باشیم تا نگاه کلان انقلاب اسلامی در سطح افکار عمومی زنده شود.

وی تصریح کرد: امروز استکبار تمام هم و غم خود را برای مبارزه با انقلاب اسلامی گذاشته است چرا که نگان کلان انقلاب برای تمام بشریت است.

مسئول بنیاد فرهنگ و اندیشه اسلامی دفتر تبریز با بیان اینکه باید انقلاب اسلامی را با خلقت و شاکله و ابعاد وجود نو در دنیا تبلیغ کنیم، عنوان کرد: باید با ترویج گفتمان انقلاب اسلامی، به اسلام بازگردیم و برنامه های اسلامی را عملی کنیم، البته حوزه های علمیه و مراکز تحقیقاتی و پژوهشی نیز باید برنامه های عملی اسلام را به صورت بروز شده به جامعه ارائه کنند.

وی رسیدن به تمدن عظیم اسلامی را هدف مهم برپایی انقلاب اسلامی دانست و تاکید کرد: اولین قدم ها به دست ملت ایران در جهت ایجاد حاکمیت قرآن در دنیا برداشته شده است.

مسئول بنیاد فرهنگ و اندیشه اسلامی دفتر تبریز گفت: بشریت باید تحت حاکمیت اسلام اداره شود و برای رسیدن به آن ۵ گام باید برداشت که اولین آن تشکیل انقلاب اسلامی بود.

حجت الاسلام اکبری افزود: قدم دوم برای تحقق حکومت اسلامی، نظام اسلامی و ترسیم نقشه مهندسی بوده و دولت اسلامی و جامعه اسلامی، دیگر ارکان تحقق تمدن اسلامی است.

وی اذعان داشت: امروز دنیا از حرکت انقلاب اسلامی ایران الهام گرفته است که با حرکت صحیح می توانیم شاهد تلالو انوار تمدن اسلامی باشیم.

انتهای پیام/

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله