هشت طرح عمرانی و خدماتی در عجب شیر افتتاح شد

صافی - هشت طرح عمرانی و خدماتی در سومین روز از دهه مبارک فجر با هزینه کرد 14 میلیارد و 810 میلیون تومان در عجب شیر به بهره برداری رسید.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی روز یکشنبه در مراسم بهره برداری از واحدهای شرکت تعاونی مسکن اصناف گفت: دستاوردهای ۴۰ ساله نظام باید در حوزه ها و بخش های مختلف به عموم مردم اطلاع رسانی شود.

میر احد حسینی به اقدامات صورت گرفته در حوزه های اشتغال و کارآفرینی، بخش های مختلف تعاون، روابط کار و امور اجتماعی و فرهنگی اشاره کرد و افزود: باید به صورت نرم افزاری و در قالب بسته های فرهنگی، اقدامات و دستاوردهای را اطلاع رسانی کنیم.

وی با اشاره به قابلیت های استان، گفت: استان دارای ۳۶ شهرک صنعتی و ۱۷ ناحیه صنعتی و یک شهرک صنعتی سرمایه گذاری خارجی است و با ۴۵ هزار کارگاه فعال کددار تامین اجتماعی یکی از صنعتی ترین استان های کشور است.

حسینی ادامه داد: این استان دارای ۴۷ هزار و ۱۶۹ کارگاه فعال تحت پوشش تامین اجتماعی بوده و ۲۵ هزار و ۷۵۹ واحد فعال صنعتی و ۲۶۸ معادن در حال بهره برداری است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تعداد کارگران مشمول قانون کار استان را بیش از ۶۸۰ هزار نفر و تعداد بیمه شدگان اصلی و اجباری را ۶۷۸ هزار و ۲۴ نفر اعلام کرد.

وی با اشاره به ظرفیت های موجود در بخش های مختلف این اداره کل گفت: تعداد ۵ هزار تعاونی در استان وجود دارد که ۴ هزار و ۱۵۸ مورد آن فعال بوده و یک میلیون و ۶۴۲ هزار نفر در آن عضویت دارند که حدود ۴۸ درصد جمعیت استان را شامل می شود.

وی تعداد اشتغال ایجاد شده در بخش تعاون را ۶۴ هزار نفر اعلام کرد و گفت: میزان سرمایه گذاری اولیه این تعاونی ها ۹ هزار و ۲۸ میلیارد ریال است.

وی با بیان اینکه تعاونی های شهرستان عجب شیر نیز در ۳۹ بخش فعال هستند افزود: این تعاونی ها با ۶۷ هزار و۴۲۷ عضو و با سرمایه اولیه ۶ میلیارد تومانی مشغول فعالیت هستند.

حسینی با اشاره به اینکه تعاونی اصناف شهرستان عجب شیر یکی از تعاونی های موفق استان است افزود: تعاونی ها در عجب شیر از جایگاه ویژه ای برخوردارند و چندین تعاونی برتر شهرستان و استان در این شهرستان مستقر است که از آن جمله می توان به شرکت تعاونی اصناف اشاره کرد.

خرید خودروهای آتش نشانی با ۲۶۰ میلیون تومان، مرمت و لایروبی قنات آغجه اوبه به طول دو هزار و ۲۰۰ متر، افتتاح گلخانه به مساحت سه هزارمترمربع، افتتاح روکش آسفالت به مساحت چهار هزار مترمربع در روستای هروان، اجرای طرح نهر سنگی به طول ۲۵۰ متر و بهسازی معابر روستای گوروان به طول ۶۰۰ مترمربع، افتتاح کارخانه تولید فنس شمالغرب کشور با اشتغال زایی ۲۰ نفر، افتتاح فاز دوم طرح ۴۸ واحدی شرکت تعاونی مسکن اصناف با ۱۲ میلیارد تومان طرح های افتتاح شده در روز سوم بودند.

00رای ها
امتیازدهی به مقاله