هفت نفر بر اثر گاز گرفتگی در دماوند جان باختند

تهران-ایرنا- رئیس اورژانس دماوند از فوت هفت نفر در یک ویلا در روستای «سربندان » از توابع بخش مرکزی شهرستان دماوند در اثر مسمومیت گاز دی اکسید کربن ( CO2 ) خبر داد. به گزارش ایرنا، عبد الرحمان رزمگه روز جمعه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه طبق بررسی های صورت گرفته […]

تهران-ایرنا- رئیس اورژانس دماوند از فوت هفت نفر در یک ویلا در روستای «سربندان » از توابع بخش مرکزی شهرستان دماوند در اثر مسمومیت گاز دی اکسید کربن ( CO2 ) خبر داد.

به گزارش ایرنا، عبد الرحمان رزمگه روز جمعه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه طبق بررسی های صورت گرفته علت فوت این افراد مسمومیت بر اثر گاز دی اکسید کربن بود، افزود: در اثر این اتفاق چهار زن و سه مرد که بومی نبودند جان خود را از دست دادند.
وی با بیان اینکه طبق بررسی های صورت گرفته حدود ۵ ساعت از زمان فوت آنان گذشته بود ادامه داد: در پی تماس ساعت ۱۱:۳۸ با مرکز اورژانس در خصوص فوت هفت نفر در ویلایی در روستای سربندان از توابع بخش مرکزی شهرستان دماوند که نزدیک به پایگاه اورژانس سربندان بود؛ عوامل امدادی اورژانس سربندان سریعا به محل حادثه اعزام شدند.
این مقام مسئول با بیان اینکه به دفعات شاهد رخ دادن این موضوع هستیم، تاکید کرد: وسیله گرمایشی که این افراد مورد استفاده قرار داده بودند به هیچ وجه استاندارد نبوده و آن را مورد بررسی نیز قرار نداده بودند و مردم می بایست در استفاده از وسایل گرمایشی مراقبت کنند و نکات لازم را مد نظر قرار دهند.
فرماندار شهرستان دماوند نیز با ابراز تأسف از وقوع این حادثه اظهار کرد: در این حادثه هفت نفر جان خود را از دست دادند که این اتفاق به دلیل عدم آموزش و دقت کافی مردم از استفاده از وسایل گرمایشی بوده است.
مجید صفری ضمن عرض تسلیت به خانواده های داغدار، افزود: مردم باید آگاه باشند و در فصل سرما از وسایل گرمایشی استاندارد استفاده کنند تا شاهد اینگونه حوادث نباشیم.
تهرام/۷۲۴۶//۶۱۳۹
انتهای پیام/